Raz, dwa, sprzedane...

Od 4 października internauci będą mogli licytować towary w nowym polskim serwisie aukcyjnym OneTwoSold.pl.

4 października rozpoczyna działalność nowy serwis aukcyjny OneTwoSold.pl. Będzie on stanowił filię największego austriackiego domu aukcyjnego. Już na początku organizatorzy serwisu przygotowali ofertę 2000 różnorodnych produktów, które zostaną wystawione na licytację. Wśród towarów i usług, które pójdą "pod młotek", znajdzie się między innymi samochód VOLVO V40. Licytowane będą też podwójne wejściówki na plany filmowe "Quo vadis" i "Wiedźmina". Na starcie produkty i usługi pozyskiwane będą głównie od współpracujących z serwisem firm, ale OneTwoSold chce przyciągnąć oczywiście również osoby prywatne - internauci za darmo będą mogli się zarejestrować i przeznaczać produkty na aukcje. Pewną grupę aukcji mają stanowić licytacje, z których dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Wkrótce ma też ruszyć kampania marketingowa (wykorzystująca Internet, radio, prasę i billboardy), promująca nowy serwis. OneTwoSold zamierza zdobyć czołową pozycję wśród polskich witryn aukcyjnych. Planowany całkowity budżet polskiego OneTwoSold na najbliższe 2 lata wynosi 3 mln USD. Przedstawiciele OneTwoSold.pl zwracają uwagę również na atut, jaki stanowi know-how zdobyty przez Austriaków.

Warto nadmienić, że austriacki serwis współpracuje m.in. z takimi firmami, jak OBI, Mobilkom Telekom, Dorotheum, Austrian Airlines i Lauda Air. Pierwszym partnerem polskiego OneTwoSold są austriackie linie lotnicze. Firma chce też pozyskać kolejnych partnerów w naszym kraju. Współpracujące przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać m.in. z modelu "Aukcja w aukcji" - na oddzielnych stronach przeprowadzane będą aukcje produktów danej firmy. Z takiej formy licytacji korzystają z powodzeniem w austriackim serwisie przedsiębiorstwa, takie jak Dorotheum czy OBI.

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie mają powstać filie austriackiego serwisu. Za ok. miesiąc ma wystartować witryna aukcyjna na Słowacji, po okresie bożonarodzeniowym - w Czechach i na Węgrzech.


Zobacz również