Raz w życiu

Przejmujący obraz przestępczego świata w filmie sensacyjnym, stworzonym przez aktora i reżysera Laurence'a Fishburne'a ("Matrix", "Rzeka tajemnic").

Przejmujący obraz przestępczego świata w filmie sensacyjnym, stworzonym przez aktora i reżysera Laurence'a Fishburne'a ("Matrix", "Rzeka tajemnic").

Ten skok zapowiadał się na bardzo łatwy. Cóż prostszego - postraszyć bronią niedoświadczonych dealerów heroiny i zabrać im cenny towar. Plan idzie jednak źle i przyrodni bracia, Mike i Torch, muszą uciekać. Co gorsza, przyjdzie im zmierzyć się nie tylko z wściekłymi z powodu kradzieży narkotykowymi bossami i ich psychopatycznymi płatnymi zabójcami, lecz także własną, burzliwą i mroczną przeszłością... Czy w świecie gangów, kłamstwa, przemocy i brudnych interesów jest jeszcze miejsce na przyjaźń i braterską lojalność? Czy istnieje wyjście ze świata zbrodni inne niż śmierć? Bracia muszą znaleźć odpowiedzi na te pytania, zanim będzie za późno...

Raz w życiu
Raz w życiu
Raz w życiu
Raz w życiu

"Raz w życiu" to przejmujący obraz przestępczego świata stworzony przez aktora i reżysera Laurence'a Fishburne'a ("Matrix", "Rzeka tajemnic"), któremu partnerują w filmie m.in. Annabella Sciorra ("Underworld", "Cop Land") i Eamonn Walker ("Pan życia i śmierci").

Recenzja

Nieczęsto zdarza się, by świetny aktor okazał się jednocześnie zdolnym scenarzystą i reżyserem. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Clinta Eastwooda oraz właśnie twórcy "Raz w życiu" - Laurence'a Fishburne'a. Powstał film będący prawdziwym rarytasem dla fanów mocnego, inteligentnego kina sensacyjnego.

Jakub Żurek, redaktor naczelny Kina Domowego - Magazynu DVD "Rewelacyjny Laurence Fishburne" - Roger Ebert, Chicago Sun-Times

Informacje

Tytuł filmu: Raz w życiu (Once in the Life) © 2000 Cinemavault Releasing International

Czas 109 minut

Gatunek sensacja

Reżyseria Laurence Fishburne

Scenariusz Laurence Fishburne

Zdjęcia Richard Turner

Muzyka Branford Marsalis

Obsada Laurence Fishburne, Dominic Chianese Jr., Annabella Sciorra, Eamonn Walker, Gregory Hines i inni

Kraj i rok produkcji USA, 2000

Wydanie DVD

Dźwięk DD 5.1: angielsk, DD 5.1: polski lektor

Obraz kolorowy Format 1,78:1 panoramiczny, anamorficzny