Razem w sieć

Veracomp i Internet Group będą współpracować przy rozbudowie infrastruktury sieci komputerowej, zapewniającej szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Dystrybutor sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego, firma Veracomp oraz oferująca usługi telekomunikacyjne spółka Internet Group podpisały list intencyjny, który dotyczy wspólnych działań przy rozbudowie infrastruktury sieci komputerowej, umożliwiającej szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Na mocy porozumienia Veracomp dostarczy przedsiębiorstwu Internet Group sprzęt firmy Lucent Technologies, pozwalający na oferowanie usług dostępu do sieci w technologii DSL. List intencyjny dotyczy także projektowania, doradztwa i instalacji programów dla e-biznesu opartych na technologii WAP, współpracy w zakresie dostaw sprzętu do budowy sieci VPN (Virtual Private Networks) i produktów pozwalających na bezprzewodowy dostęp do Internetu w technologii WLL (Wireless Local Loop). Firmy będą również współdziałać w dziedzinie marketingu usług i produktów.

Veracomp dostarczy rozwiązania VPN firmy Nokia umożliwiające używanie Internetu do transmisji danych przy 128-bitowym szyfrowaniu oraz oprogramowanie pozwalające na zdalny dostęp do danych za pomocą telefonów komórkowych. Z kolei dzięki sprzętowi Lucent Technologies, Internet Group będzie mógł oferować dostęp do sieci przez łącza dzierżawione z prędkością do 8 Mb/s.


Zobacz również