Razer Core X Chroma - najnowsza stacja daje laptopom dostęp do osiągów zbliżonych do PC

Firma Razer ogłosiła dzisiaj premierę nowej zewnętrznej stacji na kartę graficzną (eGPU) – Razer Core X Chroma. Urządzenie wyposażono w zasilacz 700W, porty USB i Gigabit Ethernet oraz podświetlenie Chroma.

Linia urządzeń eGPU Razer Core, zaprojektowana do współpracy z szeroką gamą laptopów (Windows, Mac) wyposażonymi w złącze Thunderbolt 3, ma zapewniać możliwość korzystania z ogromnej mocy przetwarzania graficznego systemów stacjonarnych bez skomplikowanej instalacji czy konfiguracji. Dzięki temu użytkownicy będą mogli grać w najbardziej wymagające gry i tworzyć materiały graficzne na najwyższym poziomie. Razer Core X Chroma wyposażono w zasilacz 700W, porty USB i Gigabit Ethernet oraz podświetlenie Razer Chroma, aby zaspokoić potrzeby najbardziej zagorzałych graczy i twórców. Laptopy z systemem Windows 10 wymagają złącza Thunderbolt 3 z obsługą grafiki zewnętrznej (eGFX) oraz najnowszej aktualizacji Windows RS5. Kompatybilne z Core X Chroma laptopy Razer to Blade Stealth 13, Blade 15 i Blade Pro 17 (wersja GeForce GTX 1060). Laptopy Mac wymagają portu Thunderbolt 3, systemu operacyjnego macOS High Sierra 10.13.4 lub nowszego z kompatybilnymi kartami AMD Radeon.

Razer Core X Chroma - najnowsza stacja daje laptopom dostęp do osiągów zbliżonych do PC

Aby skorzystać z Razer Core X Chroma, użytkownicy muszą tylko zainstalować wybrane karty graficzne PCIe, począwszy od kart NVIDIA GeForce RTX, GeForce GTX i Quadro po karty Radeon i Radeon Pro z obsługą AMD XConnect. Instalacja karty graficznej jest prosta dzięki zastosowaniu w Core X Chroma prostego mechanizmu szuflad i blokad. Kartę graficzną wkłada się do gniazda PCIe i zabezpiecza przed wysunięciem pojedynczą śrubką skrzydełkową. Razer Core X Chroma została wyposażona w porty USB oraz Ethernet, a w jej wnętrzu można zainstalować kartę graficzną o szerokości trzech slotów. Nowy hub I/O (wejście/wyjście) z tyłu urządzenia oferuje cztery porty USB Type-A oraz port Gigabit Ethernet, które umiejscowiono blisko siebie, co pozwala utrzymanie w porządku okablowania. Zasilacz charakteryzuje się mocą wynoszącą 700W. Dzięki temu jest on w stanie dostarczać zasilanie nawet do najbardziej wymagających kart graficznych. Dodatkowo, Razer Core X Chroma może również ładować laptopy o mocy do 100 W wyposażone w port USB-C za pośrednictwem dołączonego kabla Thunderbolt 3.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja hybrydowej klawiatury dla graczy Razer Ornata V2
  • Diablo 4 - premiera, zwiastun, rozgrywka. Sprawdź, co wiemy

Aluminiowa obudowa podsiada dwie strefy podświetlenia Chroma RGB, które można dostosować do własnych preferencji za pomocą oprogramowania Razer Synapse 3 (Widnows). 16,8 mln dostępnych kolorów pozwala graczom na pełne zanurzenie się w rozgrywce, dzięki efektom świetlnym dynamicznie połączonym z każdą akcją i wydarzeniem w grze. Boki obudowy są perforowane, co w połączeniu z wentylatorami zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła i optymalną wydajność cieplną.inia urządzeń eGPU Razer Core, zaprojektowana do współpracy z szeroką gamą laptopów (Windows, Mac) wyposażonymi w złącze Thunderbolt 3, zapewnia możliwość korzystania z ogromnej mocy przetwarzania graficznego stacjonarnych systemów, bez skomplikowanej instalacji czy konfiguracji.

Sugerowana cena detaliczna Razer Core X Chroma to 429.99 € (ok. 1850 zł). Jest dostępna w sprzedaży od 16 kwietnia 2019 w sklepie Razer.com i u wybranych sprzedawców w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i krajach skandynawskich. Wkrótce także w Chinach, Australii, Hong Kongu, Japonii, Południowej Korei, Singapurze oraz na Tajwanie.