Razer Diamondback

Szybki i nietuzinkowy gryzoń o niebywałej rozdzielczości sensora optycznego.

Szybki i nietuzinkowy gryzoń o niebywałej rozdzielczości sensora optycznego.

Zdaniem wielu zapaleńców, dobra mysz z ogonem pracuje lepiej niż najlepsza bez ogona. Oczywiście dużo zależy od modelu, który oceniamy. Do najbardziej udanych należy zaliczyć: Logitech MX510, Razer Viper oraz jego następcę Diamondback. Wszystkie trzy zaprojektowano tak, aby pracowały szybko i precyzyjnie i dodano funkcjonalne oprogramowanie oraz ciekawą stylistykę.

Liczy się wnętrze

Razer Diamondback
Razer Diamondback oprócz wysokiej rozdzielczości pracy (1600 CPI) wyróżnia się również szybkością działania (6500 klatek/s), podobnie jak Logitech MX510. Oba modele cechuje podobna charakterystyka układu optycznego, w tym również taka sama wielkość skanowanej powierzchni (30x30 pikseli). Niestety, budowa Diamondback uniemożliwia sprawdzenie, jaki zastosowano model układu optycznego. Wyraźne różnice możemy zauważyć w konstrukcji soczewki, która podobnie jak w poprzednim modelu (Razer Viper) zaprojektowana została przez firmę Karna Precision i niewątpliwie w głównej mierze przyczyniła się do uzyskania tak wysokiej rozdzielczości pracy.

Mysz ma uniwersalny profil i jest przystosowana do pracy dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych, a dodatkowo wyposażona jest w boczne przyciski (po dwa z każdej strony).

Precyzja działania w dużej mierze zależy od odpowiedniego ustawienia sterownika. Po zainstalowaniu sterownika można ustawiać dosłownie wszystko: począwszy od ogólnej czułości myszy po kalibrację poszczególnych osi, dlatego warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie dostosowanie parametrów pracy urządzenia do swoich potrzeb. Trudno opanować gryzonia bez zainstalowanego i skonfigurowanego sterownika, szczególnie podczas pracy na monitorach o małej przekątnej, dlatego warto skorzystać z dołączonego oprogramowania.

Informacje Multimedia Vision

tel. (22) 3389000

http://www.mmv.com.pl

Cena 220 zł