Razer Ferox - stylowe, mobilne i... odporne na wodę (recenzja)

Razer Ferox to sprzęt, który producent reklamuje jako idealną alternatywę dla standardowych głośników wbudowanych w urządzenia przenośne dostępne na rynku. Jak w rzeczywistości sprawuje się produkt Razera?

Razer Ferox - specyfikacja techniczna

  • Wymiary: 70x70x53-64(dane w milimetrach)
  • Waga: 210 g
  • Częstotliwość: 150 - 20 000 Hz
  • Moc: 2x3W
  • Akumulator: do 12 godzin pracy
  • Czas ładowania akumulatora: 3 godziny

Zobacz także:

to małe, lekkie i nowocześnie prezentujące się głośniki od producenta słynącego z wielu ciekawych rozwiązań projektowanych pod kątem graczy. Pierwszą cechą charakterystyczną tego zestawu są jego rozmiary oraz mobilność.

Promień podstawy głośników Razer Ferox wynosi zaledwie 35 milimetrów, a ich wysokość to 54 lub 64 milimetry. Różnica ta wynika ze... sposobu włączania sprzętu. By go uruchomić musimy bowiem lekko nacisnąć górną powierzchnię głośnika, a ta powoli podniesie się i dopiero wtedy usłyszymy pierwsze takty muzyki czy dźwięki gry.

Sam wygląd także zaliczyć można na plus. Czarne, ze stylowym (niebieskim) podświetleniem u dołu informującym o poziomie naładowania baterii.

Razer Ferox w znacznym stopniu ułatwiać mają mobilność i trzeba przyznać, że z zadania tego wywiązują się całkiem dobrze. Akumulator wbudowany w obydwa głośniki starcza na wiele godzin pracy (producent informuje o 12 godzinach i trzeba przyznać, że realny czas pracy na baterii mniej więcej pokrywa się z tą wartością).

Co więcej, w dowolnym momencie możemy podłączyć sprzęt do laptopa przy pomocy kabla USB i go podładować. Pełne "wskrzeszenie" akumulatora zajmuje około trzech godzin.

Razer Ferox - efektowne podświetlenie informuje nas o poziomie naładowania baterii

Razer Ferox - efektowne podświetlenie informuje nas o poziomie naładowania baterii

Niewielki rozmiar Razer Ferox pomaga także w transporcie. Do zestawu dołączony jest dodatkowo pokrowiec, w którym zmieścimy zarówno same głośniki jak i niezbędne kable (wspomniany wcześniej USB służący do ładowania oraz audio zakończony standardową końcówką 3,5 mm). Całość jest dość lekka i z łatwością zmieści się nawet w torbie na laptopa.

Przejdźmy jednak do tego, co w głośnikach jest najważniejsze czyli do jakości dźwięku. Tu, pomimo tylko 3W mocy (na jednym głośniku) Razer Ferox dają radę. Głównie dzięki częstotliwości emisji dźwięku od 150 do 20 000 Hz. Jednym z minusów głośników Razer Ferox jest jednak brak potencjometra, a co za tym idzie jakiejkolwiek regulacji głośności.