Razer Mamba - bezprzewodowa mysz dla wymagających graczy

Firma Razer oferująca akcesoria dla wymagających graczy zaprezentowała bezprzewodową mysz. Produkt o nazwie Razer Mamba wykorzystuje system hybrydowy, umożliwiając w razie potrzeby zastosowanie kabla USB do połączenia myszy z komputerem. Na uwagę zasługuje też wbudowana pamięć przechowująca ustawienia.

Wymagający gracze nie korzystają zazwyczaj z bezprzewodowych myszy. Zarzucają tego typu konstrukcjom wprowadzanie dodatkowych opóźnień, które mają negatywny wpływ na ich skuteczność w wirtualnych starciach. Interesujący produkt dla tej grupy odbiorców zaprezentowała firma Razer. Mysz o nazwie Razer Mamba to rozwiązanie hybrydowe. Może funkcjonować w trybie bezprzewodowym (2,4 GHz), jak i w razie potrzeby być podłączana do komputera za pomocą kabla USB. Producent deklaruje, że w obu trybach pracy czas reakcji kształtuje się na poziomie 1 ms.

Razer Mamba - bezprzewodowa mysz dla wymagających graczy

Mysz Razer Mamba może funkcjonować w trybie bezprzewodowym lub być podłączana do komputera za pomocą kabla USB

Konstrukcja Mamby została oparta o czujnik laserowy Razer Precision 3.5G o rozdzielczości 5600 dpi i akceleracji rzędu 50g (ponad 5 metrów na sekundę). Urządzenie oddaje do dyspozycji graczy siedem programowalnych przycisków. Wszelkie ustawienia są przechowywane we wbudowanej pamięci, co w praktyce oznacza, że po podłączeniu myszy do innego komputera nie będzie wymagana jej ponowna konfiguracja. Źródłem zasilania jest wbudowany akumulator polimerowy.

Razem Mamba trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2009 roku w cenie 129 Euro.

Zobacz też: Ranking PC World.pl - myszy komputerowe.