Razer Phone 2 otrzymuje aktualizację systemu operacyjnego do Android 9.0 Pie

Firma Razer poinformowała o aktualizacji jej flagowego smartfona – Razer Phone 2. Telefon otrzyma najnowszą wersję systemu operacyjnego – Android 9.0 Pie.

Duża aktualizacja oprogramowania Razer Phone 2 do Androida 9.0 Pie obejmuje liczne ulepszenia systemu operacyjnego. W jej skład wchodzą między innymi:

  • nowy sposób nawigacji za pomocą gestów
  • interaktywne funkcjonalności aplikacji i wyszukiwania
  • optymalizacja zużycia baterii
  • więcej możliwości zarządzania prywatnością (w tym większa kontrola na aplikacjami działającymi w tle)
  • dostęp do digital well-being (wspierającego odpowiedzialne korzystanie ze smartfonów)
  • nagrywanie materiałów wideo w 4K i 60 klatkach na sekundę.
Razer Phone 2 otrzymuje aktualizację systemu operacyjnego do Android 9.0 Pie

Po zainstalowaniu Androida 9.0 Pie, Razer Phone 2 ma stać się bardziej intuicyjny w obsłudze i lepiej wykorzystywać baterię. Aktualizacja ma również na celu znaczne poprawieniu komfortu grania i korzystania z multimediów. Nowa wersja systemu operacyjnego będzie dystrybuowana w postaci aktualizacji typu Over-the-air (OTA), począwszy od 27 lutego 2019, i na początku obejmie urządzenia zakupione bez pośrednictwa operatorów komórkowych. Następnie, aktualizacja trafi na pozostałe urządzenia. W ich przypadku procedura aktualizacji będzie się odbywać zgodnie z wytycznymi operatorów.

Razer ogłosił również, że w sklepie Razer.com, przez ograniczony czas, będzie można zakupić smartfon Razer Phone 2 w cenie 499,99 USD (ok. 1900 zł), począwszy od 1 marca 2019 r. Oferta będzie również dostępna u autoryzowanych sprzedawców.