Razer Salmosa

Jest to jedna z najtańszych myszy Razera idealna dla mniej zasobnych w gotówkę graczy. wyposażona tylko w trzy przyciski w tym jeden w rolce, a jak na mysz dla gracza to dosyć ubogie wyposażenie.

Jest to jedna z najtańszych myszy Razera idealna dla mniej zasobnych w gotówkę graczy. wyposażona tylko w trzy przyciski w tym jeden w rolce, a jak na mysz dla gracza to dosyć ubogie wyposażenie.

Razer Salmosa

Informacjehttp://www.mmv.com.pl Cena 99zł

Salmosa przystosowana jest zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych, wystarczy zaznaczyć w oprogramowaniu dostarczanym do myszy odpowiedni profil.

Razer Salmosa

Razer Salmosa

To jedna z najtańszych myszy dla graczy w ofercie Razera. Jest wyposażona tylko w trzy przyciski w tym jeden w rolce, a jak na mysz dla gracza to dosyć ubogie wyposażenie. Salmosa przystosowana jest zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych, wystarczy zaznaczyć w oprogramowaniu dostarczanym do myszy odpowiedni profil. Ma symetryczny kształt i jest mniejsza od np. Capperheada. Ciekawie zaprojektowano sposób instalowania oprogramowania myszy na komputerze, bo tuż po włożeniu krążka program automatycznie ładuje najnowszą wersję oprogramowania i sterowników z Internetu. Potem w każdej chwili możemy zaktualizować oprogramowanie po naciśnięciu jednego przycisku.

Mysz wyposażona jest w czujnik trzeciej generacji (3G) o maksymalnej rozdzielczości 1800 cpi. Może komunikować się komputerem z częstotliwością 1000 Hz, co daje czas reakcji na poziomie 1 ms. Od spodu myszy zamontowano przełącznik, który pozwala na wybór częstotliwości 125, 500 i 1000 Hz. Rozdzielczość tradycyjnie zmienimy za pomocą funkcji On-The-Fly Sensitivity lub za pomocą przełącznika, który również zamontowano od spodu myszy. Do wyboru mamy tylko dwa tryby 800 i 1800 cpi. Mysz bez problemów pracuje na trzech testowych podkładkach jak i blacie biurka. Precyzję działania oceniliśmy na 8 pkt na 10 możliwych do zdobycia- pracuje gładko i precyzyjne. Niestety efekt akceleracji wstecznej podczas bardzo szybkich ruchów jest wyraźny zarówno w rozdzielczości 800 jak i 1800 cpi (szybkie rysowanie prostej pod kątem 45 stopni oraz jak najszybsze rysowanie linii wzdłuż podkładki). Kursor odskakuje, mysz się wyraźnie gubi. Lepiej spisuje się podczas nieco wolniejszych ruchów (rysowanie okręgów). Szkoda bo mysz dzięki przystępnej cenie jest ciekawą propozycją dla mniej zasobnych graczy, niestety z uwagi na wyraźny efekt akceleracji wstecznej nie jest to gryzoń dla maniaków szybkich strzelanek. Brakuje również dodatkowych przycisków, które moglibyśmy wykorzystać w grach.

Zalety:

  • Uniwerslany kształt
  • Funkcjonalne oporgramowanie

Wady:

  • Brak dodatkowych przycisków
  • Efekt akceleracji wstecznej przy bardzo szybkich ruchach