Razer Synapse 2.0, czyli zapis ustawień osobistych w chmurze

Firma Razer udostępni wkrótce system Synapse 2.0, który pozwala na zapis ustawień osobistych w chmurze. Rozwiązanie to z pewnością docenią gracze.

Razer Synapse 2.0 to system przeznaczony przede wszystkim dla graczy. Pozwala bowiem na przechowywanie wszystkich ustawień urządzeń peryferyjnych w chmurze. Dzięki niemu np. użytkownik myszki firmy Razer, który zabierze ją na imprezę LAN, nie będzie musiał poświęcać czasu na jej odpowiednie skonfigurowanie. Wystarczy bowiem, że zaloguje się do Synapse 2.0 a automatycznie pobrane zostaną jego ulubione ustawienia.

Co więcej, Razer Synapse 2.0 dba ponadto, abyśmy zawsze mieli do dyspozycji najnowsze sterowniki, dodatki do gier i aktualny firmware.

"Razer Synapse 2.0 to wynik naszego nieustannego dążenia do wprowadzania innowacji dla wszystkich graczy i posiadaczy naszego sprzętu. Oferuje graczom bardzo wygodną platformę dostępu zarządzania i przechowywania ustawień dla wszystkich urządzeń Razer. Pamięć wewnętrzna ze swoimi ograniczeniami stała się przestarzała, podczas gdy Synapse 2.0 zapewnia nieograniczone miejsce na zapis wszystkich ustawień sprzętowych" - powiedział Robert "RazerGuy" Krakoff, CEO Razer USA.

Platforma Razer Synapse 2.0 będzie pozwalała na współpracę z każdym sprzętem Razer kolejnej generacji. Obecnie znajduje się w zamkniętej fazie beta, natomiast wkrótce będzie dostępna także dla części posiadaczy myszki Razer Naga.

Aby móc skorzystać z tej możliwości należy się zapisać na stronie www.razerzone.com/synapse2. Ilość miejsc została ograniczona do 500.

Premiera systemu Razer Synapse 2.0 została zaplanowana na ten kwartał.