Razer prezentuje Switchblade - oryginalnego laptopa dla graczy

Znany producent akcesoriów dla graczy zaprezentował oryginalnego laptopa z ekranem dotykowym. Miłośnikom elektronicznej rozrywki powinna się także spodobać jego programowalna klawiatura, która zmienia swoje możliwości, by dopasować się do wybranej gry.

Switchblade to zaprezentowany w trakcie tegorocznego Consumer Electronics Show laptop dla graczy. Od innych urządzeń dostępnych na rynku odróżnia go 7-calowy wyświetlacz wspierający technologię multitouch. Sercem komputera jest procesor Intel Atom. W laptopie tym znajdziemy także wyjście mini HDMI oraz USB 3.0. Urządzenie komunikuje się ze światem za pomocą WiFi oraz w sieciach 3G. Najciekawsze jest w nim jednak klawiatura mogąca wyświetlać znaki, symbole zmieniające się w zależności od wybranej gry. Klawiatura ta potrafi także "podłożyć" animacje pod poszczególne klawisze, by w jeszcze większym stopniu ułatwić i uprzyjemnić rozgrywkę.

Niestety w chwili obecnej Switchblade jest tylko i wyłącznie prototypem. Nie wiadomo czy i kiedy trafi on do sklepów. Razer twierdzi jednak, że będzie współpracował ze swoimi partnerami, by zaprojektować i wprowadzić na rynek urządzenia, które chociaż przypominają ten oryginalny komputer.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja hybrydowej klawiatury dla graczy Razer Ornata V2
  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]