Razer przestawia część produkcji na maseczki chirurgiczne

Min-Liang Tan, szef marki Razer, poinformował, że jego firma mocno dołącza do walki z koronawirusem. W tym celu produkcja akcesoriów zostanie zastąpiona produkcją maseczek chirurgicznych.

Razer planuje wyprodukować milion masek chirurgicznych i rozesłać je do organizacji medycznych na całym świecie. Ich produkcja trwa już w fabryce w Singapurze, a lokalne oddziały producenta prowadzą rozmowy z władzami, aby opracować plany ich dostawy tam, gdzie jest to potrzebne. Min-Liang Tan poinformował o tym świat poprzez serię wpisów na swoim Twitterowym koncie. Wiemy dzięki temu, że inżynierzy firmy pracują non-stop nad przestawieniem linii produkcyjnych z akcesoriów gamingowych na maseczki chirurgiczne - a tych zaczyna na świecie brakować. Ponadto zapowiedział, że to tylko pierwszy z wielu zaplanowanych kroków, jakie Razer chce podjąć w związku z pandemią.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że miesięcznie potrzebne jest na świecie aż 89 milionów maseczek. Biorąc pod uwagę, że koronawirus wykryto niemal we wszystkich krajach świata, nie może to dziwić. Aktualna globalna produkcja jest o 40% za mała w stosunku do potrzeb. Dzięki inicjatywie Razer uda się nieco uzupełnić braki - i to się bardzo chwali. Warto dodać, że nie jest to jedyna firma technologiczna, która przestawiła się na takie działania. Sharp planuje produkcję 150 tysięcy masek dziennie, a Foxconn specjalnie postawił nowe linie w swoich fabrykach, aby móc zacząć je produkować.

Pamiętaj, aby w czasie pandemii mierzyć temperaturę dwa razy dziennie - pomogą Ci w tym termometry bezdotykowe.

Źródło: TechSpot