Razer zaprezentował nowe laptopy dla graczy. Ten sprzęt robi wrażenie

Firma Razer zaprezentowała trzy nowe warianty laptopów przeznaczonych dla graczy.

Laptopy z serii Razer Blade (fot. Razer)

Gracze są zdecydowanie jedną z najbardziej wymagających grup jeśli chodzi o tematykę sprzętową. Firma Razer próbuje wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i zaprezentowała nowe laptopy gamingowe z serii Blade. Czego możemy się spodziewać?

Na rynku pojawia się trzy warianty komputerów:

  • Razer Blade 14
  • Razer Blade 15
  • Razer Blade 17

Sercem laptopów Razer Blade będą procesory od AMD i Intela. Razer Blade 14 będzie napędzany przez układ AMD Ryzen 9 6900HX, natomiast Blade 15 i 17 w wybranych konfiguracjach zostanie wyposażony w 14 rdzeniowe procesory Intel Core i9-12900H z częstotliwością taktowania nawet do 5 GHz. Za wrażenia graficzne będą odpowiadać karty graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30 do modelu RTX 3080 Ti włącznie. Producent zadbał także o zastosowanie najnowszej generacji pamięci RAM DDR5, która zapewnia taktowanie aż do 4800 MHz. W zależności od wybranego wariantu będziemy mogli liczyć także na nowoczesne ekrany Full HD 360 Hz, QHD 240 Hz oraz UHD 144 Hz.

Zobacz również:

  • Razer pokazał nowe laptopy, kamerkę i... poduszkę, która jest głośnikiem. Chcę mieć to w domu

Co ciekawe, laptopy przepełnione najnowszą technologią pozostaną stosunkowo lekkie. Waga zaczyna się od 1,78 kg w przypadku Razer Blade 14, do 2,75 kg (Razer Blade 17).

A jak ten sprzęt wygląda cenowo? Najtańsza konfiguracja została wyceniona na 1 999 dolarów. Za najdroższy model trzeba będzie zapłacić 4 299 dolarów. Niebawem ruszy przedsprzedaż wybranych modeli na stronie razer.com.

Zobacz także: Assassin's Creed Infinity - premiera, rozgrywka, fabuła. Wszystko, co wiemy