Read it Later

Dzięki nowej wtyczce do Firefoksa już nigdy nie przegapisz żadnej interesującej witryny.

Read it Later

Informacje:http://www.ideashower.com Cena: bezpłatny Ocena: 9/10

Read it Later

Read it Later

Jeśli chcemy zapamiętać odnośnik, po prostu naprowadzamy na niego wskaźnik myszy i wybieramy z menu kontekstowego polecenie Przeczytaj ten odnośnik później (ewentualnie używamy skrótu Alt+M).

Jeśli uznamy, że warto kiedyś powrócić do otwartej mimochodem witryny, klikamy wyświetloną na pasku adresu szarą ikonę z haczykiem (zobaczymy ją dopiero po zainstalowaniu wtyczki). Haczyk zmieni wówczas swój kolor na czerwony na znak, że adres witryny został dopisany do listy.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?

Jest jeszcze trzeci sposób na zapamiętywanie adresów, który przyda się szczególnie w sytuacji, gdy będziemy mieć w przeglądarce kilka czy kilkanaście pootwieranych zakładek. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną z nich, a w menu kontekstowym zobaczymy polecenie: Zapisz wszystkie karty, aby przeczytać je później.

Wszystkie zindeksowane adresy znajdziemy na liście dostępnej pod ikoną wtyczki, która domyślnie jest zakotwiczona w prawym górnym rogu przeglądarki. Listę adresów można w różny sposób sortować, przeszukiwać, a nawet wyeksportować na darmowe konto na serwerze www.readitlaterlist.com, dzięki czemu stanie się osiągalna z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, uzyskamy dodatkową możliwość synchronizowania adresów z innymi komputerami. Warunkiem jest jedynie obecność na każdym z nich Firefoksa i opisywanej wtyczki.

Read it Later

Read it Later

Z pozostałych funkcji Read it Later warto wymienić zapisywanie wybranych adresów w buforze przeglądarki, tak aby można je było przeglądać w trybie offline, oraz bezpośrednie dodawanie wybranych stron do serwisów społecznościoych, takich jak Digg, Delicious czy Furl.

Zalety:

  • synchronizacja adresów
  • zapisywanie stron w buforze przeglądarki
  • integracja z serwisami społecznościowymi
  • dostępna wersja polska

Wady:

  • brak

Podsumowanie: bardzo praktyczna wtyczka, dzięki której już nigdy nie przegapisz żadnej interesującej witryny internetowej.