Read it Later

Dzięki nowej wtyczce do Firefoksa już nigdy nie przegapisz żadnej interesującej witryny.

Read it Later

Informacje:http://www.ideashower.com Cena: bezpłatny Ocena: 9/10

Read it Later

Read it Later

Jeśli chcemy zapamiętać odnośnik, po prostu naprowadzamy na niego wskaźnik myszy i wybieramy z menu kontekstowego polecenie Przeczytaj ten odnośnik później (ewentualnie używamy skrótu Alt+M).

Jeśli uznamy, że warto kiedyś powrócić do otwartej mimochodem witryny, klikamy wyświetloną na pasku adresu szarą ikonę z haczykiem (zobaczymy ją dopiero po zainstalowaniu wtyczki). Haczyk zmieni wówczas swój kolor na czerwony na znak, że adres witryny został dopisany do listy.

Jest jeszcze trzeci sposób na zapamiętywanie adresów, który przyda się szczególnie w sytuacji, gdy będziemy mieć w przeglądarce kilka czy kilkanaście pootwieranych zakładek. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną z nich, a w menu kontekstowym zobaczymy polecenie: Zapisz wszystkie karty, aby przeczytać je później.

Wszystkie zindeksowane adresy znajdziemy na liście dostępnej pod ikoną wtyczki, która domyślnie jest zakotwiczona w prawym górnym rogu przeglądarki. Listę adresów można w różny sposób sortować, przeszukiwać, a nawet wyeksportować na darmowe konto na serwerze www.readitlaterlist.com, dzięki czemu stanie się osiągalna z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, uzyskamy dodatkową możliwość synchronizowania adresów z innymi komputerami. Warunkiem jest jedynie obecność na każdym z nich Firefoksa i opisywanej wtyczki.

Read it Later

Read it Later

Z pozostałych funkcji Read it Later warto wymienić zapisywanie wybranych adresów w buforze przeglądarki, tak aby można je było przeglądać w trybie offline, oraz bezpośrednie dodawanie wybranych stron do serwisów społecznościoych, takich jak Digg, Delicious czy Furl.

Zalety:

  • synchronizacja adresów
  • zapisywanie stron w buforze przeglądarki
  • integracja z serwisami społecznościowymi
  • dostępna wersja polska

Wady:

  • brak

Podsumowanie: bardzo praktyczna wtyczka, dzięki której już nigdy nie przegapisz żadnej interesującej witryny internetowej.