Reakcje na wiadomości trafiają na Androida. Niestety to słaba kopia iMessage z iPhone'a

Google od dłuższego czasu przymierzało się do skopiowania najważniejszej funkcji iMessage. Finalnie reakcje pojawiły się na Androidzie, ale nie działają tak, jak się tego spodziewaliśmy.

Google po zapowiedziach z 2021 roku udostępniło reakcje na wiadomości dla użytkowników aplikacji Wiadomości Google w wersji Beta.

Wiadomości Google na Androidzie
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Wiadomości Google na Androidzie

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Najnowsza wersja Wiadomości Google posiada algorytm pozwalający na tłumaczenie reakcji na wiadomości z iMessage (oficjalnie nazywanych Tapbacks). Rozwiązanie to pozwala na wyświetlanie reakcji z wiadomości SMS/MMS na smartfonach z Androidem.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [01.04.2023]
  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem

Google pozwala na wyświetlanie emotikon, które opisują reakcje zastosowane przez Apple w autorskim systemie iMessage. Przy okazji tworzenia nowej funkcji Google postawiło na kilka dziwnych tłumaczeń, które mogą wywołać zdziwienie u użytkowników. Na przykład reakcja Serce w iMessage jest reprezentowana przez uśmiechniętą buźkę z sercami zamiast oczu.

Jeszcze ciekawiej wygląda reakcja HaHa opisywana na Androidzie przez twarz z łzami radości. Wykrzykniki to emotka z otwartymi ustami, a znak zapytania reprezentowany jest przez zamyślona emotkę.

Nie wiemy dlaczego Google na reprezentacje reakcji iMessage wybrało emotikony zamiast prostych opisów. Niespójność pomiędzy tymi systemami z pewnością spowoduje, że użytkownicy będą źle interpretować swoje reakcje.

System konwersji jest domyślnie włączony w najnowszej wersji Wiadomości Google w stadium Beta. Aktualnie rozwiązanie to dostępne jest na wybranych urządzeniach. Po fazie testów Google udostępni tą funkcję dla wszystkich użytkowników aplikacji Wiadomości Google.