RealPlayer na PlayStation 2

Firmy Sony i RealNetworks zapowiedziały podjęcie wspólnych prac nad implementacją obsługi mediów strumieniowych w konsoli Sony PlayStation 2.

Firmy Sony i RealNetworks zapowiedziały podjęcie wspólnych prac nad implementacją obsługi mediów strumieniowych w konsoli gier Sony PlayStation 2. Oficjalne ogłoszenie zawiązania współpracy odbędzie się podczas targów Electronic Entertainment Expo lub E3.

Rozbudowa funkcji multimedialnych konsoli Sony jest spowodowana chęcią dotrzymania kroku konkurencyjnemu produktowi jakim będzie Micosoft X-box, który w niedługim czasie trafi na półki sklepowe na całym świecie. Oprogramowanie firmy RealNetworks dla PlayStation 2 obejmie aplikację RealPlayer i RealJukebox. Oba programy będą instalowane na opcjonalnych dyskach twardych, przystosowanych do współpracy z konsolą, pochodzących z firmy Seagate.

Multimedialne aplikacje umożliwią użytkownikom korzystanie z usługi wideo na żądanie (video on demand), pobieranie z Internetu plików muzycznych oraz przekształcenie konsoli w internetowy radioodbiornik.


Zobacz również