Realistyczna strzelanka z Augmented Reality na iPhone

Grupa Shadowforce stworzyła pierwszy FPS na iPhone’a, który wykorzystuje technologię Augmented Reality. Aplikacja Gunman jest już dostępna w Apple App Store za 2,99 USD.

Smartfony, dzięki swoim ogromnym możliwościom, dają programistom szerokie pole do popisu. Producenci oprogramowania prześcigają się w pomysłach na nowe, mniej lub bardziej przydatne aplikacje. Wśród nich nie może oczywiście zabraknąć gier.

Developerzy z Shadowforce postanowili połączyć możliwości, które daje iPhone z tak zwaną "poszerzoną rzeczywistością". Stworzyli grę Gunman- jedyny w swoim rodzaju FPS, w którym zamiast strzelania do bandy potworów możemy zmierzyć się ze swoimi znajomymi w realnym świecie. Oczywiście do nikogo tak naprawdę nie strzelamy a większość zabawy odbywa się na ekranie naszych telefonów. Jednak wykorzystanie aparatu fotograficznego iPhone’a w połączeniu z "poszerzoną rzeczywistością" ma dostarczyć nam zupełnie nowych emocji i sprawić, że gra stanie się dużo bardziej realistyczna i wciągająca.

W celu rozpoczęcia gry wybieramy kolor stroju naszego przeciwnika. Na ekranie pojawia nam się celownik i możemy zacząć zabawę. Smartfon poinformuje nas o celnym trafieniu wibracjami. Natomiast aby przeładować magazynek wystarczy potrząsnąć naszym telefonem. Przykładową rozgrywkę prezentuje film zamieszczony poniżej.