Realme - 5,2 miliona smartfonów sprzedanych w miesiąc

Właściciel marki Realme, czyli firma OPPO, ma powody do zadowolenia - w samych Indiach jej modele rozchodzą się jak świeże bułeczki.

W ostatnim miesiącu Realke sprzedało na całym świecie aż 17 milionów telefonów i trafiło na siódmą pozycję największych marek na rynku smartfonów w trzecim kwartale 2019 roku. Dzisiaj firma ogłosiła, że od 30 września do 30 października sprzedała w Indiach 5,2 miliona smartfonów. Warto od razu zauważyć, że podczas tego okresu miało miejsce wiele hinduskich świąt, a tego typu okazje zawsze podnoszą sprzedaż na całym świecie (przykładem choćby u nas druga połowa grudnia). Chiński producent odnotował dzięki temu wzrost sprzedaży aż o 160% i stał się trzecią największą marką w Indiach, a zarazem liderem sprzedaży.

Realme zadebiutowało w Indiach zaledwie pół roku wcześniej - w maju wszedł na tamtejszy rynek model Realme 1. Od tego czasu ukazało się 16 smartfonów z logo marki, a najnowsze to X2 i flagowiec X2 Pro, który można już zamawiać w Polsce. Podsumowując: na naszych oczach rośnie nowy, potężny gracz, który za niedługo powinien mocno liczyć się na globalnym rynku. Warto od razu dodać, że oprócz telefonów zaczął równiez produkcje słuchawek bezprzewodowych i powerbanków, zaś pierwszy smartband został zaplanowany na 20 listopada.