Realme 5i - pełna specyfikacja i wyniki testów Geekbench

W sieci najpierw pojawiła się specyfikacja Realme 5i - nieoficjalna - a parę godzin później wyniki testów telefonu w Geekbench, które ją potwierdzają. A jak w nich wypadł?

Realme 5 oraz 5 Pro ukazały się w sierpniu, model 5s w listopadzie. Kolejny, czwarty członek rodziny, zadebiutuje 6 stycznia - najpierw w Wietnamie, a czy urządzenia trafi do innych krajów, to póki co niewiadoma. Warto jednak przyjrzeć się cenie i specyfikacji, aby wiedzieć, czy warto na niego czekać. Te dwa elementy znamy dzięki stronie internetowej wietnamskiej sieci FPTShop, która udostępniła go w przedsprzedaży - a warto dodać, że samo Realme jeszcze tego nie zrobiło.

Design telefonu jest bardzo podobny do 5 oraz 5s, a będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - błękitnej oraz zielonej. Wyświetlacz ma u góry notch w kształcie łzy, gdzie mieści się obiektyw aparatu przedniego 8 Mpix - jest to mniej niż w 5 i 5s, które mają 13 Mpix. Wyświetlacz to 6.52", jakość obrazu HD +, (720 x 1600 pikseli). Procesor to mocny Snapdragon 665 (taktowanie 2,0 GHz) z układem graficznym Adreno 610, mający do dyspozycji 4GB RAM. Z tyłu mamy zestaw trzech obiektywów: 12 MPix + 8 MP,ix + 2 MPix. Całość zasila bateria o dużej pojemności 5000 mAh, a Realme 5i działa pod kontrolą systemu Android 9 Pie z nakładką producenta ColorOS 6.0.1. Jak to wypada w praktyce? Testy Geekbench dały następujące wyniki: 314 punktów przy jednym rdzeniu oraz 1389 punktów przy wielu.

Realme 5i - pełna specyfikacja i wyniki testów Geekbench

Realme 5i wypada słabiej niż Realme 5, które uzyskało w takich samych testach 1543 punktów przy jednym rdzeniu i 5602 przy wielu. Mamy więc do czynienia z modelem raczej z niższej półki. Zaletą może być cena, wynosząca (w przeliczeniu) ok. 720 złotych.till next Monday to find out.