Realme 8 w sieci. Szykuje się poważny konkurent dla Redmi Note 10

Realme szykuje się do wprowadzenia nowej generacji średniaków. Urządzenia te będą bezpośrednimi konkurentami dla rodziny Redmi Note 10. Szykuje się niezwykle ciekawa premiera. Czy Realme pokona Xiaomi oferując lepsze średniaki?

Xiaomi wprowadziło na początku marca smartfony z rodziny Redmi Note 10. Od lat modele z tej serii biją rekordy sprzedażowe i w znaczącym stopniu przyczyniły się do szybkiego wzrostu popularności chińskiego giganta. Xiaomi ma jednak poważnego konkurenta, którym jest Realme. W dniu premiery Redmi Note 10 firma zaprezentowała flagowy model Realme GT, który konkuruje z Xiaomi Mi 11, a przy okazji jest od niego zauważalnie tańszy.

Realme 7 Pro

Realme 7 Pro

Teraz nadszedł czas na debiut nowych średniaków. Modele z rodziny Realme 8 zastąpią sprzedawane w Polsce smartfony Realme 7/7 Pro. Urządzenia zostaną zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu.

Premiera Realme 8 odbędzie się w Indiach. Jeden ze smartfonów należący do rodziny nowych średniaków otrzymał już certyfikat FCC. Wynika z niego, że Realme RMX3081 otrzyma akumulator o pojemności 4500 mAh z systemym super szybkiego, 65 W ładowania przewodowego. Całość działać będzie pod kontrolą Androida 11 z nakładką Realme UI 2.0.

Certyfikat prawdopodobnie odnosi się do bazowego modelu Realme 8. Urządzenie to powinno otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 720G zintegrowany z modem sieci 5G. Droższy model Pro otrzyma nieco wydajniejszy układ Snapdragon 730G. Na rynku pojawia się także wersje z modemem sieci 5G.

Realme 8 otrzyma 6,5 calowy wyświetlacz o podwyższonej częstotliwości odświeżania.

Model Pro zostanie wyposażony w 108 MP aparat Samsung HM2. Obecność tego modułu jasno wskazują, że smartfon jest bezpośrednim konkurentem dla Redmi 10 Pro Max.

Smartfony Realme 8/8 Pro trafią do sprzedaży w naszym kraju. Stanie się to zapewne w drugim kwartale 2021 roku.

Źródło: 91mobiles.com