Realme UltraDART oficjalnie - oto najszybszy system ładowania telefonów

Dzień po prezentacji SuperVOOC 125 W, Realme zaprezentowało własną interpretację tego systemu super szybkiego ładowania smartfonów.

Oppo dosyć niespodziewanie rozesłało dziennikarzom zaproszenie na konferencję prasową. Szybko okazało się, że producent opracował nowy system szybkiego ładowania dla urządzeń mobilnych. Chińczycy, którzy dotychczas posiadali najszybsze na rynku, 65 W rozwiązanie SuperVOOC postanowili zaprezentować jeszcze szybszą ładowarkę. Dzień po premierze 125 W zasilacza również Realme pokazuje system szybkiego ładowania.

125 W ładowanie UltraDART

125 W ładowanie UltraDART

Technologia zaprezentowana przez Realme to tak naprawdę nic innego, jak SuperVOOC od Oppo ze zmienioną nazwą. W smartfonach Realme nowy system ładowania zadebiutuje jako UltraDART i również zaoferuje maksymalnie 125 W.

Czysto teoretycznie smartfon z akumulatorem o pojemności 4000 mAh można będzie naładować od 0 do 33% w zaledwie trzy minuty. Dodatkowo ładowania kompatybilne jest z wszystkimi starszymi systemami. Smartfony z UltraDART naładujemy również przy wykorzystaniu zasilaczy z Power Delivery, ale czas ładowania znacząco się wydłuży.

Przy okazji prezentacji nowego systemu ładowania Realme pokazało również nowe, ultra cienkie ładowarki do smartfonów o mocy 50 W oraz 65 W.

Nowe ładowarki SuperDART

Nowe ładowarki SuperDART

Nowy system UltraDART wykorzystuje podwójne ogniwa 6C. Ładowarka w rzeczywistości ładuje w tym samym czasie dwa ogniwa w smartfonie (o pojemności 2000 mAh każde).

W celu ochrony przed przegrzaniem producent wprowadził 14 czujników temperatury rozlokowanych w różnych częściach baterii. Wprowadzono także dodatkowe chłodzenie wewnątrz smartfona. Dzięki tym rozwiązaniom podczas ładowania urządzenie nagrzewać się będzie maksymalnie do około 40 stopni Celsiusa.

Metoda działania UltraDART

Metoda działania UltraDART

Technologia UltraDART obsługuje wiele standardów ładowania w tym wiodące 65 W Power Delivery oraz 36 W Quick Charge. Rozwiązanie jest również kompatybilne z poprzednimi standardami DART oraz wszystkimi odmianami ładowarek VOOC i Warp Charge.

Sprawdź, ile kosztuje Realme X50 Pro 5G z 65 W ładowaniem SuperDART i zapoznaj się z naszą recenzją tego smartfona

Źródło: gsmmarena.com