Realme X2 - beta testerzy dostali Androida 10 z Realme UI

Użytkownicy smartfona Realme X2, którzy biorą udział w beta testach, otrzymali aktualizację systemu wraz z nakładką producenta.

Realme zaczyna rozsyłać aktualizację systemu do kolejnego smartfona. Dotyczy ona tylko tych użytkowników, którzy zdecydowali na zapisanie do prorgamu beta testów nakładki Realme UI. Otrzymały ją jak dotąd dwa telefony marki - RealmeXT oraz Realme 3 Pro. Teraz czas na model X2, ale na tym nie koniec - niedawno opublikowany harmonogram przewiduje również aktualizację innych smartfonów. W przypadku Realme X2 jest o tyle ważne, że możemy kupić ten model w Polsce. Jak podał wcześniej producent, w beta testach bierze udział ponad 2 tysiące osób. Program rekrutacyjny prowadzony jest jeszcze w Chinach i Indiach.

Realme UI bazuje na systemie Android 10 i oferuje szereg usprawnień oraz kilka nowych funkcji. Jest to autorskie rozwinięcie poprzedniej nakładki, używanej przez Realme, czyli ColorOS 7. Znajdziemy tu m.in. ulepszone mechanizmy odpowiedzialne za prywatność, inteligentne gesty czy tryb skupienia. Stabilna wersja nakładki ma zostać rozprowadzona globalnie w marcu.

Źródło: RootMyGalaxy