Realme X50 5G - zapowiedziano smartfona z dwoma obiektywami selfie

Realme X50 5G to kolejny topowy model zdobywającego sobie kolejne rynki producenta z Chin. Jednym z rzucających się w oczy elementów są dwa obiektywy na wyświetlaczu.

Realme niedawno pokazało swój interesujący i przystępny cenowo flagowiec X2 Pro z procesorem Snapdragon 855+. Teraz podniosło sobie poprzeczkę i zapowiedziało - korzystając ze swojego profilu w chińskiej sieci społecznościowej Weibo - Realme X50 5G. Zapowiedź umieścił osobiście prezes firmy, Xu Qi, jednak niewiele póki co wiemy. Jak pokazuje to sam nazwa, będziemy mieli tu obsługę 5G, a zdjęcie zdradza dwa obiektywy aparatu przedniego.

Interesujący jest przeskok w nazewnictwie - z X2 na X50, jednak ma logiczne wytłumaczenie. X oznacza serię smartfonów z najnowszymi technologiami, przedrostek 5 oznacza obsługę standardu 5G, natomiast 0 ostatnia cyfrę w roku wprowadzenia, co mówi nam, że pojawi się w 2020. Tu warto dodać, że Realme zajmuje się nie tylko samymi smartfonami. W Chinach bierze również aktywny udział w budowaniu infrastruktury dla sieci 5G, podobnie jak Huawei. Do smartfona wracając - pozostaje czekać na oficjalnej informacje dotyczące jego specyfikacji, ceny oraz planowanej dystrybucji na świecie.