Realme XT z 64 MP aparatem oficjalnie

Wojna na megapiksele w średniej półce nadal trwa.

W zeszłym tygodniu w Indiach submarka Oppo - Realme zaprezentowała dwa smartfony Realme 5 i 5 Pro. Teraz do rodziny dołącza również Realme XT. Smartfon pierwotnie miał zadebiutować po 29 sierpnia, ale plany zostały zniweczone przez Xiaomi, które niespodziewanie zaprezentowało Redmi Note 8 oraz Note 8 Pro.

Realme XT z 64 MP aparatem oficjalnie

Realme nie potwierdziło jeszcze dokładnie, kiedy smartfon trafi do oficjalnej sprzedaży. Nie wiemy również jaka będzie cena detaliczna. Informacje te zostaną przekazane w później. Smartfon pojawi się jednak w sklepach w przeciągu najbliższego miesiąca.

Najnowszy model wygląda bardzo podobnie do Realme 5 Pro w kwestii designu i konfiguracji aparatów, ale zastosowano większą matrycę główną i zmieniono konfigurację pamięciowe.

Specyfikacja techniczna przewiduje zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 712 oraz pojemnej 4000 mAh baterii ze wsparcie dla szybkiego ładowania w autorskiej technologii VOOC 3.0.

Zastosowanie 64 MP matrycy jest imponujące, ponieważ wiemy, że Realme XT to sprzęt ze średniej półki cenowej. Słuchawka ta nie powinna kosztować zbyt wiele. Podejrzewamy, że nowo zaprezentowany model może być konkurencją dla Redmi Note 8. Przypominamy również, że same megapiksele nie oznaczają wysokiej jakości zdjęć. Smartfony OPPO zawsze radziły sobie za pomocą dopracowanego oprogramowania, które realnie wpływało na jakość fotografii.