Realme od przyszłego roku zamierza tworzyć jedynie smartfony 5G

Ciekawą wiadomość podał dzisiaj założyciel marki Realme - od przyszłego roku wszystkie smartfony producenta będą wyposażone w modemy 5G.

CEO marki Realme - Li Bingzhong Sky, opublikował na portalu społecznościowym Weibo wiadomość, w której przekazał, że od przyszłego roku wszystkie smartfony jego firmy, które będą pojawiać na chińskim rynku zostaną wyposażone w modemy 5G. Oznacza to, że na rodzimym rynku, ten dynamicznie rozwijający się producent całkowicie rezygnuje ze smartfonów 4G.

Co więcej, z informacji, które opublikował CEO Realme, dowiadujemy się również, że producent zamierza rozbudować swoje portfolio, a na wsparcie 5G będą mogły liczyć zarówno budżetowe konstrukcja warte nie więcej niż kila tysięcy juanów, jak również urządzenia klasy premium, w tym flagowce.

Celem Realme jest popularyzacja nowej technologii i sprawienie, aby z dobrodziejstw 5G mogli korzystać również młodzi, często mniej zamożni ludzie.

Realme ma za sobą rewelacyjny rok, w którym udało mu się przeskoczyć z 47 na 7 miejsce w rankingu największych producentów smartfonów na świecie. Jest tym bardziej imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że chiński producent działa na rynku dopiero od dwóch lat. Portfolio firmy wzbogaciło się w przeciągu ostatnich kilku miesięcy o kilka ciekawych urządzeń, jak np.: Realme X2, Realme X2 Pro czy Realme 5s.

Spekuluje się już niebawem poznamy kolejne modele producenta - Realme X50 i X50 Youth Edition, która prawdopodobnie będą wyposażone w modemy 5G.

źródło: gizmochina.com