Realme rozpoczyna współpracę z Kodak. O co chodzi?

Źródła z Chin donoszą o potencjalnej współpracy realme ze znaną w świecie fotografii firmą Kodak. Czy efektem tego może być nowa linia smartfonów?

Źródło: droidholic.com

Wszystko wskazuje na to, że efektem współpracy realme oraz Kodak może być nowy smartfon klasy premium. Osoby zbliżone do chińskiego rynku twierdzą, że już wkrótce możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia współpracy, której efektem ma być smartfon realme 5G GT Master Edition. Czy jest to zapowiedź dłuższej współpracy pomiędzy firmami, czy jednorazowy projekt? Tego na ten moment nie wiemy.

Takie kolaboracje pomiędzy producentami smartfonów oraz systemów optycznych i fotograficznych nie są na rynku niczym nowym. Podobną współpracę w przeszłości nawiązywały m.in Huawei i Leica, Nokia i Zeiss, czy Vivo i Zeiss.

Zobacz również:

  • Kolejny smartfon od Realme zostanie zaprezentowany już w przyszłym miesiącu! Model GT Neo 5 będzie miał brata bliźniaka
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [12.09.2022]
Realme rozpoczyna współpracę z Kodak. O co chodzi?

Dodatkowo plotki i domysły podsycił sam wiceprezydent realme, Xu Qi Chase, który na swoim profilu w chińskim portalu społecznościowym weibo zamieścił fotografię wykonaną telefonem realme. Najważniejsze na zdjęciu jest jednak to, że część znaku wodnego została zakryta, sugerując, że będzie to coś ważnego dla firmy. Czy zdjęcie to zostało wykonane telefonem, nad którym chiński producent pracuje razem z Kodak? Współpraca nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale tego typu informacje pochodzące od wysoko postawionych pracowników realme pozwalają przypuszczać, że wkrótce otrzymamy bardziej konkretne informacje na ten temat.

Realme rozpoczyna współpracę z Kodak. O co chodzi?

Byłby to dosyć nieoczekiwany obrót spraw, biorąc pod uwagę fakt, że na światowych rynkach dopiero niedawno zadebiutował realme GT, który reklamowany jest przez producenta jako pogromca flagowców. I faktycznie, realme zdołało wyprodukować niezwykle wydajne urządzenie, którego cena nie zwala z nóg. Jak możemy jednak wywnioskować z powyższych informacji, realme planuje wypuszczenie na rynek jego ulepszonej wersji.