Realme śmieje się z Galaxy S21. Nowy flagowiec będzie szybszy i tańszy

Premiera Realme GT już za tydzień. Producent sprytnie podsyca atmosferę wrzucają do sieci kolejne informacje na temat swojego flagowca. Wiemy już, że urządzenie zaoferuje lepszą jakość wykonania, niż bazowy Galaxy S21. Dodatkowo Realme Gt będzie tańsze.

Realme przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego drugiego flagowca. Nowy model Realme GT zastąpi zeszłorocznego Realme X50 Pro 5G (zapoznaj się z naszą recenzją). Nowe urządzenie będzie konkurentem dla Samsunga Galaxy S21 oraz Xiaomi Mi 11. Z przecieków, które zostały właśnie oficjalnie potwierdzone wiemy, że szykuje się niezwykle ciekawe urządzenie, które pozytywnie zaskoczy nas ceną detaliczną.

Realme GT 5G

Realme GT 5G

Firma Realme ogłosiła nową strategię Dual-Platform, Dual-Flagship, która odnosić się będzie do przyszłych średniaków i flagowców. Oznacza to, że na rynku pojawią się urządzenia korzystające z procesorów Qualcomm Snapdragon 800 oraz MediaTek Dimensity 5G.

Realme przekazało, że dwie rodziny flagowców skupiać się będą na dwóch, ważnych dla konsumentach aspektach - wydajności oraz jakości zdjęć.

Nadchodzący flagowiec Realme GT 5G zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G. Smartfon zadebiutuje już 4 marca 2021 roku. Dziś dowiedzieliśmy się, że urządzenie otrzyma system chłodzenia wykonany ze stali nierdzewnej. Rozwiazanie poprawi odprowadzanie ciepła, co z kolei zminimalizuje ryzyko throttlingu podczas wykonywania skomplikowanych obliczeń.

Realme GT 5G

Realme GT 5G

Realme pochwaliło się także, że na rynku pojawi się Realme GT w wersji ze skórzanymi pleckami. Będzie to edycja dedykowana fanom motosportu. Z tyłu zamiast szkła znajdziemy skórę w dwóch kolorach - żółtym oraz czarnym.

Na fotografiach przekazanych przez producenta widać, że projektanci Realme GT 5G inspirowali się nieco starszymi modelami LG G, które również posiadały plecki wykonane ze skóry.

Skórzane LG G4
Źródło: androidcentral.com

Skórzane LG G4

Źródło: androidcentral.com

Źródło: androidcentral.com