Realme sprzedało ponad 10,2 mln smartfonów z serii C

Seria Realme C zadebiutowała pod koniec 2018 roku z dwoma urządzeniami: Realme C1 i Realme C2. Jak dotąd na świecie znalazły ponad 10,2 mln nabywców.

Realme nie podało statystyk dla konkretnych rynków, a ta wielkość dotyczy sprzedaży globalnej, jednak wiemy, że najchętniej urządzenia producenta sprzedają się w Indiach. Na tych dwóch modelach seria się nie kończy - szykowany jest Realme C3, który wedle jednych źródeł ma zadebiutować z trzema obiektywami aparatu tylnego, według innych - mieć duet obiektywów z diodą LED. W dokumentacji FCC znalazł się rysunek podglądowy, który jednak nie zdradza liczby obiektywów, ale pokazuje fizyczny czytnik linii papilarnych. Urządzenie ma zadebiutować z systemem Android 10 i autorską nakładką ColorOS. Wspiera tylko łączność Wi-fi 2,4 GHz, co w przypadku budżetowców jest często spotykaną praktyką.

Realme sprzedało ponad 10,2 mln smartfonów z serii C

Realme C3 w dokumentach FCC

Realme C2 wyposażono w procesor MediaTek Helio P22, 3GB RAM i 32GB pamięci. Ekran to 6,1" z rozdzielczością HD+ i notchem w kształcie łzy, w którym umieszczono obiektyw aparatu przedniego 5 Mpix, z tyłu natomiast mamy obiektywy 13 Mpix i sensor 2 Mpix. Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh. Realme C3 powinno mieć lepszą specyfikację, ale nie było jeszcze żadnych przecieków na jej temat.

Zobacz również:

  • Kolejny smartfon od Realme zostanie zaprezentowany już w przyszłym miesiącu! Model GT Neo 5 będzie miał brata bliźniaka

Marka Realme miała bardzo dobre wyniki sprzedaży w październiku ub. roku, jednak spadła ona gwałtownie w listopadzie i grudniu. Premiera nowego modelu może sprawić, że jej przychody znowu wzrosną.