Realme zostało siódmym co do wielkości producentem smartfonów na świecie

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży smartfonów sugerują, że na rynku urządzeń mobilnych pojawił nam się nowy, mocny gracz.

Marka Realme zadebiutowała na rynku smartfonów niespełna dwa lata temu, wystarczyło to jednak na dokonanie kilku znaczących osiągnięć. Jak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Counterpoint Research, dotyczącego sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2019 roku, Realme wskoczyło właśnie na siódme miejsce wśród największych producentów urządzeń mobilnych na świecie.

W okresie od lipca do września tego roku, Realme sprzedało ponad 10 milionów smartfonów, co jest wynikiem o 808% lepszym od tego samego okresu za rok ubiegły. Takie osiągnięcie sprawiło, że Realme jest obecnie najszybciej rozwijającą się marką smartfonów. W ciągu zaledwie roku chiński producent przeskoczył z 47 na 7 miejsce w rankingu topowych producentów, ustępując jedynie dobrze znanym i cenionym markom jak: Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo i Vivo.

Przedstawiciele Realme ogłosili, że liczba użytkowników ich smartfonów przekroczyła 17 milionów w niecałe dwa lata. Firma jest obecnie dostępne w ponad 20 krajach, zarówno na terenie Azji, jak i Europy.

Najnowszym smartfonem producenta jest Realme X2 Pro - pierwsza prawdziwa flagowa konstrukcja z: 6,5-calowy wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości FullHD+ i częstotliwością odświeżania 90 Hz, procesorem Qualcomm Snapdragon 855+, 12 GB pamięci RAM oraz poczwórnym aparatem głównym z sensorem Samsung GW1 (64 Mpix z f/1.8). Więcej informacji na temat Realme X2 Pro możecie znaleźć tutaj.

źródło: gsmarnea.com/counterpointresearch.com