Realne zabezpieczenia

RealNetworks przedstawi dzisiaj propozycję nowego standardu, pozwalającego na zabezpieczenie utworów muzycznych i filmów przed nielegalnym kopiowaniem.

RealNetworks przedstawi dzisiaj zarys nowego standardu mającego umożliwić skuteczne zabezpieczanie utworów muzycznych i filmów przed nielegalnym kopiowaniem. Według Roba Glasera, prezesa RealNetworks, to właśnie brak standardów oraz współpracy pomiędzy koncernami rozrywkowymi jest głównym czynnikiem blokującym rozwój legalnej dystrybucji utworów muzycznych i produkcji filmowych w Internecie.

R. Glaser twierdzi, że propozycja przyjęcia nowego standardu została już wstępnie zaakceptowana przez takich potentatów, jak AOL Time Warner, EMI, MGM, IBM oraz Adobe. Do współpracy nad nowym standardem, nazwanym xMCL, RealNetworks zaprosił także swojego największego rywala na polu programów przeznaczonych do obsługi multimediów, jakim jest Microsoft. Ten ostatni nie ustosunkował się na razie do propozycji RealNetworks (co ciekawe, do 1993 r. Glaser był pracownikiem Microsoftu).

Standard xCML ma stanowić podstawę tworzonego przez RealNetworks, przy współpracy z Warner Music Group, EMI oraz BMI, płatnego internetowego serwisu muzycznego o nazwie MusicNet.


Zobacz również