Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

AirPods na dobre zawładnęły rynkiem bezprzewodowych słuchawek. Teraz stały się dodatkowo nieco lepsze.


Kiedy w 2016 roku po raz pierwszy zaprezentowano AirPods, ludzie byli sceptyczni. Apple chciało, abyśmy zapłacili 799 zł za słuchawki EarPods bez przewodów. Na dodatek AirPods dziwnie wyglądały, a potencjalni klienci obawiali się, że łatwo można je zgubić.

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Konsumenci, którzy jednak zdecydowali się na zakup bardzo pozytywnie wypowiadali się o nowych słuchawkach bezprzewodowych od Apple. Łatwe parowanie, automatyczne łączenie, automatyczne pauzowanie odtwarzania po wyjęciu z uszu to tylko wybrane zalety AirPods. Słuchawki szybko zostały wyprzedane, a Apple musiało zwiększyć produkcję, aby nadążyć z dostawami.

Zobacz również:

Po ponad dwóch latach firma z Cupertino zdecydowała się na wprowadzenie drugiej generacji swoich słuchawek bezprzewodowych, które nazywają się po prostu AirPods. Nie zdecydowano się na zastosowanie nazwy AirPods 2 ani AirPods X. Nowy model nie jest rewolucyjny. Nadal posiada taki sam wygląd jak poprzednicy. Apple skupiło się na udoskonaleniu konstrukcji.

Wszystko co stare znów jest nowe

Jeżeli udasz się na stronę Apple znajdziesz tylko nowy model. Pierwsza generacja została całkowicie zastąpiona przez ulepszoną wersję, która nadal nazywa się AirPods. Gdy Apple potrzebuje odróżnić od siebie słuchawki nowy model nazywa AirPods drugiej generacji.

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Wniosek jest jasny: nie należy się spodziewać, że ulepszona wersja zrewolucjonizuje na nowo rynek bezprzewodowych słuchawek. Powinieneś oczekiwać, że AirPods, które znasz stały się trochę lepsze. Nowy model posiada taki sam kształt, wygląd i wykończenie. Parowanie nadal odbywa się w taki sam sposób. Słuchawki automatycznie pauzują odtwarzanie, gdy wyjmiesz je z uszu i ponownie zaczynając grać, gdy włożysz je z powrotem.

W rzeczywistości, z wyjątkiem nowej opcjonalnej bezprzewodowej ładowarki, która ma maleńką diodę LED z przodu, trudno zauważyć różnicę między nowymi AirPods, a pierwszą generacją.

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Nowe AirPods mają taką samą żywotność baterii jak stare: około pięciu godzin odtwarzania muzyki, przy czym w obudowie znajduje się wystarczająco dużo mocy, aby naładować słuchawki czterokrotnie. Jakość dźwięku jest również nieco lepsza od słuchawek przewodowych EarPods firmy Apple oraz nieco gorsza od większości słuchawek przewodowych o porównywalnej wartości.

Nowy układ H1: szybsze połączenie, Siri bez użycia rąk

AirPods drugiej generacji mogą wyglądać i brzmieć tak samo, ale zmieniły się w środku. Używają nowego, zaprojektowanego specjalnie dla nich układu H1. Chip te odpowiada że nową funkcję słuchawek AirPods: możliwość wywołania Siri za pomocą polecenia "Hey Siri" zamiast podwójnego stuknięcia w słuchawkę (metoda ta nadal działa).

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Układ H1 umożliwił również wprowadzenie kilka innych drobnych ulepszeń. Nowe AirPods przełączają się z jednego urządzenia na drugie dwa razy szybciej, podłączają się do rozmów telefonicznych nawet o 50 procent szybciej i oferują nieco mniejsze opóźnienia (do 30 procent mniej). Liczby te wyglądają imponująco, ale w rzeczywistości oszczędności, jakie dzięki nim możemy osiągnąć są praktycznie niezauważalne.

Wspomnieliśmy wyżej, że żywotność baterii nowego modelu jest taka sama, jak w przypadku poprzednika. Jest jedna ważna różnica. Żywotność baterii podczas wykonywania połączeń wzrosła z 2 godzin do 3 godzin. Jeżeli wykonujesz wiele rozmów telefonicznych za pomocą AirPdos z pewnością docenisz te ulepszenie.

Pokrowiec z bezprzewodowym ładowaniem jest opcjonalny

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Wraz z odświeżonymi słuchawkami AirPods firma Apple wprowadziła na rynek bezprzewodowy pokrowiec do ładowania. Miał on współgrać z ładowarką bezprzewodową AirPower, ale Apple anulowało ten projekt. Pokrowiec działa jednak z każdą ładowarką bezprzewodową kompatybilną ze standardem Qi.

Recenzja Apple AirPods (2 generacji)

Źródło: macworld

Nowa obudowa jest opcjonalna - nadal można nabyć AirPody ze standardową pokrowcem ładującym w tej samej cenie co pierwsza generacja - 799 zł. Jeśli chcesz mieć możliwość ładowania AirPods bezprzewodowo możesz kupić wersję z obudową wspierającą bezprzewodowe ładowanie za 999 zł. Jeżeli jesteś użytkownikiem AirPods pierwszej generacji i chcesz mieć możliwość bezprzewodowego ładowania możesz kupić samą obudowę za 389 zł.

Świetny zakup dla nowych użytkowników

Jeśli posiadasz już słuchawki AirPods, prawdopodobnie nie wymienisz ich na nowszy model. Poprawa szybkości przełączania i możliwość korzystania z Siri bez użycia rąk to użyteczne funkcje, które nie są jednak warte zakupu nowego modelu. Osoby, które wykonują wiele długich rozmów telefonicznych pokochają większą żywotność baterii, ale wszyscy inni nie zauważą różnicy w czasie działania.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś słuchawek AirPods, ulepszenia wprowadzenie drugiej generacji może zachęcić Cię do zakupu. Tym bardziej, że cena pozostała niezmieniona. Jeżeli nowości, jakie wprowadzają słuchawki drugiej generacji Cię nie przekonują możesz poszukać starszego modelu w niższej cenie.