Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Architektura, statki kosmiczne i inne dodatki

Reszta otoczenia również jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Minusem jest tu jedynie kilka błędów jakie twórcy popełnili tworząc wnętrza budynków. Nie chcę jednak zagłębiać się w szczegóły bo zepsułbym Wam przyjemność samodzielnego odkrywania świata gry. W tym miejscu zaznaczę jedynie, że gdy porówna się budynki do tego co znajduje się na zewnątrz, to zdecydowanie wypadają one blado.

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Jednak podsumowując, jeśli chodzi o grafikę to Bungie odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty. Dodatkową zaletą jest fakt, że przez większość czasu mamy do czynienia z mocno urozmaiconym terenem. Niezłe wrażenie robią też obiekty nie biorące bezpośrednio udziału w grze. Z ogromną dokładnością zostały odwzorowane np. samoloty latające wysoko na niebie i atakujące od czasu do czasu wielkie krążowniki.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - wymagania sprzętowe na PC. Jak zainstalować
  • Ponad 70 nowych gier na Xbox w ramach wstecznej kompatybilności

Cała rozgrywka nabiera przez to jeszcze lepszego klimatu i staje się naprawdę przyjemna dla oka.

Zabawa na 7 godzin?! No dobra, dramatyzujemy...

Trzeba przyznać, że Halo 3 posiada naprawdę bardzo dobrze poukładaną fabułę. Każdy element terenu, nowa broń czy cześć ekwipunku są od razu szczegółowo opisane i wyjaśnione. Gracz nawet na chwilę nie jest pozostawiony sam sobie w sytuacji, w której nie ma pojęcia co robić. Innym plusem jest to, że fabuła gry zapewnia nam emocje przez cały czas trwania zabawy. W Halo 3 po prostu nie można się nudzić.

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

A propos czasu trwania gry. Cały tryb single-player naprawdę doświadczonemu graczowi nie powinien zająć więcej niż 7 godzin. Mówimy oczywiście o najwyższym poziomie trudności. Powiecie pewnie, że jest to tragicznie mało. Może i tak, ale trzeba pamiętać, że głównym plusem gry jest rozgrywka multiplayer. Opcje gry w pojedynkę możemy traktować jedynie jako miły dodatek.