Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

O tym co tak naprawdę potrafi edytor najlepiej mogą opowiedzieć twórcy z Bungie Studios. Lars Bakken, człowiek odpowiedzialny za tworzenie poziomów do trybu multiplayer zaprojektował teren w którym mogły rywalizować dwie dwuosobowe drużyny. Ich zadaniem było dojechanie do 10 punktów na mapie, które pojawiały się co jakiś czas tu i ówdzie. Jeden z graczy wcielał się w rolę tego, który zajmuje owe punkty, podczas gdy drugi był jedynie kierowcą. Zadaniem pierwszego przez większość czasu było siedzenie w samochodzie i polowanie na przeciwników. Pomóc miała mu w tym wyrzutnia rakiet. Drugi gracz mógł w tym czasie skupić się jedynie na kierowaniu.

Theater. Bądź reżyserem i widzem w jednym

Skupmy się teraz chwilowo na opcji nagrywania filmów i robienia zdjęć. Swoją drogą, pokazuje nam to, co w dzisiejszych czasach powinna zawierać w sobie dobra gra, aby została doceniona. Nie wystarczy już jedynie dobra grafika i zalążek fabuły...

Zobacz również:

  • Halo Infinite - wymagania sprzętowe na PC. Jak zainstalować
  • Ponad 70 nowych gier na Xbox w ramach wstecznej kompatybilności

Nagrywać film możemy praktycznie zawsze. Zarówno w trybie multiplayer jak i zwykłym. Gdy na przykład uda nam się powalić czterech przeciwników jednocześnie przy użyciu broni laserowej, to od razu zobaczymy krótką powtórkę. Następnie możemy ją zapisać na twardym dysku naszego Xboxa 360 i edytować specjalnym programem dostarczonym wraz z grą. Gdy już dzieło przybierze zamierzony efekt, możemy klip opublikować i pokazać szerszej publiczności w serwisie zwanym (jakże oryginalnie) Theater.

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Trzeba przyznać, że mimo mało oryginalnej nazwy, opcja "theater" oferuje naprawdę dużo. W serwisie, w którym umieszcza się screeny i wideo jest miejsce dla każdego gracza. Aby tam się znaleźć nie trzeba nawet klikać "save" i edytować swoich filmów. Gra rejestruje automatycznie ostatnie 24 godziny gry każdego gracza i umieszcza je w serwisie. Bez względu na to czy graliśmy w trybie multiplayer czy też samodzielnie.

Gdy przyjdzie nam chęć obejrzenia jakiejś akcji, serwis ponownie mile zaskakuje. Dostępne są opcje zmiany ustawień kamery, zwalniania i przyspieszania obrazu oraz robienia zbliżeń. Jednym słowem, lepiej niż najlepsze miejsca w kinie.

Recenzja Halo 3! Test megahitu na Xboxa 360!

Jedynym minusem, a jednocześnie rzeczą dosyć dziwną, jest brak możliwości przewijania do tyłu filmów zrobionych w trybie single-player. Jest to dosyć kłopotliwe bowiem skutecznie uniemożliwia robienie screenshotów. Aby ponownie dostać się do tego samego fragmentu trzeba raz jeszcze załadować cały klip. Przy niektórych poziomach (trwających ok. jednej godziny) zaczyna się to robić bardzo frustrujące. Na szczęście twórcy zapowiedzieli, że mają w planach dodanie tej, wydawałoby się, niezbędnej opcji.