Recenzja Lego: Piraci z Karaibów - Jack Sparrow i piraci w natarciu

Lego: Piraci z Karaibów umożliwia nam przeniesienie się w kolorowy świat Jacka Sparrowa i jego piratów. Jeśli graliście i polubiliście poprzednie produkcje osadzone w świecie Lego, możecie być także zainteresowani tym tytułem. W Lego: Piraci z Karaibów jest śmiesznie i ciekawie, jednak czegoś brakuje. Zapraszamy do naszej recenzji.

Gwiezdne wojny, Batman, Harry Potter, Indiana Jones, Rock Band - wymieniać można by jeszcze bardzo długo. Tytułów, których świat został przedstawiony w klimacie Lego przez lata uzbierało się całkiem sporo. Kilka z nich (m.in. ostatni Harry Potter) stworzonych było niemal perfekcyjnie i zjednało sobie serca wielu graczy. Czy Lego: Piraci z Karaibów poszło za ciosem?

Pierwsza miła niespodzianka to fabuła. W Lego: Piraci z Karaibów wiernie odwzorowano bowiem wiele scen charakterystycznych dla filmu. Pojawia się sporo znanych żartów czy sytuacji. Warto chociażby wspomnieć o rozterkach dopadających Jacka na wyspie na początku trzeciego filmu, walce na kole od młyna czy misji w porcie Tortuga.

Oczywiście odniesień do pierwowzoru w Lego: Piraci z Karaibów jest znacznie więcej, bowiem na każdą cześć filmu (pod uwagę wzięto wszystkie cztery produkcje, a więc także ostatnią, która niebawem trafi do kin) poświęcono dokładnie pięć poziomów w grze. Wszystko to opatrzone jest bardzo dobrymi gagami i tekstami.

W Lego: Piraci z Karaibów w bardzo ciekawy sposób rozwiązano kwestię kompasu Jacka. Podobnie jak w filmie, również i w grze przedmiot ten wielokrotnie naprowadzi nas na trop niezwykle wartościowych skarbów. Pojawią się także rzeczy oraz umiejętności typowe dla innych postaci. Ich wykorzystanie okaże się niezbędne do rozwiązania wielu zagadek.

Małe przestrzenie na statkach czy wyspach. Głównie tak spędzimy większość czasu w Lego: Piraci z Karaibów.

Małe przestrzenie na statkach czy wyspach. Głównie tak spędzimy większość czasu w Lego: Piraci z Karaibów.

Ciężko także przyczepić się do grafiki oraz animacji. Realistycznie wyglądające środowisko, płynne animacje, naturalne ruchy powierzchni wody to tylko drobne przykłady, które jednakże cieszą w trakcie rozgrywki. Warto także wspomnieć o wielu elementach otoczenia, które mogą być dowolnie niszczone w Lego: Piraci z Karaibów zgodnie z wolą gracza.