Recenzja: Motorola Xoom - pierwszy tablet na Androidzie 3.0


Recenzja: Motorola Xoom - pierwszy tablet na Androidzie 3.0

Motorola Xoom

Wydajność

Motorola Xoom fantastycznie radzi sobie z obsługą aplikacji. Bez problemów, bardzo szybko można się przemieszczać po menu, zbiorach fotografii czy zasobach Android Marketu. Nawet transfer danych przez USB ma imponującą prędkość. Każdy kto synchronizował iPada z komputerem, wie ile czasu to zajmuje. Xoom przerzucił przeszło 700 MB zdjęć przez USB w niecałe 3 minuty. Naprawdę nieźle.

Inne drobne szczegóły

Android Honeycomb 3.0, co łatwo stwierdzić, jest najbardziej dopracowanym oprogramowaniem od Google. Niestety część aplikacji z Android Marketu nie działała na platformie Honeycomb. Co gorsza, na razie nie ma żadnych wskazówek, którymi można by się było kierować przy doborze programów. Do czasu uaktualnienia opisów przez twórców aplikacji ich dobór pod Androida 3.0 jest czysto losowy.

Zobacz również:

  • Nowa Motorola razr 40 Ultra jest bardzo fajna, ale ma jedną fatalną wadę

Zdarzyło się nam również kilka awarii oprogramowania. Także Google Talk zachowywał się, czasem niestabilnie. Co więcej, niektóre foldery, które przenieśliśmy do Galerii nie pojawiły się. Nie mogliśmy przez to przetestować m.in. czy Honeycomb, zgodnie z zapewnieniami Google, rzeczywiście obsługuje format .BMP.

Motorola szacuje długość pracy baterii Xoom na około 10 godzin odtwarzania wideo w standardzie HD co zdaje się być prawdą. Naładowanie baterii zajmuje około 3,5h. To dobry wynik, który udało nam się potwierdzić.

Problemy wieku dziecięcego?

Koniec końców, Motorola Xoom jest całkiem dobrym tabletem, jednak - przynajmniej na razie - niedoskonałym. Stabilność systemu i usługi 4G mogą zostać dodane w przyszłości przez uaktualnienia oprogramowania. Zapewne tak samo poprawione zostaną inne zauważone już błędy, takie jak rendering wideo. Niestety słabej jakości wyświetlacza nie uda się naprawić oprogramowaniem.

Motorola Xoom jest pierwszym tabletem, który ma szansę stać się poważną konkurencją dla iPada. Jednak mimo tego, że wiele jego funkcji jest fantastycznych, a prędkość działania wzorowa to posiadane przez ten tablet wady nie pozwalają zachwalać go tak jak - wydawałoby się - powinno się dziać w przypadku tak drogiego urządzenia.

---

Autor: Melissa J. Perenson

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski

Redakcja: Maciej Kluk


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: