ReciPants - nie tylko dla kucharek

ReciPants to działający w oparciu o przeglądarkę internetową system zarządzania przepisami kulinarnymi. Zgromadzone przez nas przepisy przechowywane są w bazie danych Postgres, MySQL lub Oracle.

Najważniejsze funkcje programu to: zapisywanie przepisów z podziałem na kategorie, wyszukiwanie, eksportowanie do innego pliku, przesyłanie poszczególnych wpisów na konto pocztowe, a także udostępnianie przepisów na hasło.

ReciPants 1.2

ReciPants 1.2

Przepisy możemy gromadzić w wielu konfigurowalnych kategoriach i podkategoriach, a następnie przeszukiwać je pod kątem nazwy, zadanego tekstu, potrzebnych składników, bądź sposobu przyrządzania. Gotowy przepis możemy wyeksportować do formatu .html (do wyboru mamy sporo gotowych szablonów stron) lub xml. Zarządzający bazą danych - administrator - może dodawać użytkowników upoważnionych do wpisywania i edycji nowych przepisów, łączenia się z programem, a także przydzielać im odrębne uprawnienia (np. wyłącznie do danej kategorii, na hasło, itp).

Program z jednej strony jest prosty w obsłudze, z drugiej oferuje tak wiele możliwości, że przyda się zarówno i smakoszom-amatorom, jak i profesjonalnym gastronomom. W najnowszej wersji ReciPants 1.2. dodano wsparcie dla baz danych firmy Oracle, przelicznik temperatur ze skali Farenheit'a na Celsjusza, a także poprawiono połączenia z bazami danych, a nawet możliwość łączenia z bazą na zdalnym komputerze.

Program do pobrania ze strony producenta:

http://recipants.pantsblazing.com


Zobacz również