Recognizr - aplikacja na Androida do rozpoznawania twarzy

Szwedzka firma The Astonishing Tribe opracowała ciekawą aplikację służącą do rozpoznawania twarzy. Przeznaczony na telefony komórkowe Recognizr, po rozpoznaniu twarzy prezentuje informacje o danej osobie zaczerpnięte z serwisów społecznościowych.

Aplikacja Recognizr po raz pierwszy została zaprezentowana na tegorocznym kongresie Mobile World Congress. Rozpoznawanie twarzy z jej pomocą jest bardzo proste. Wystarczy skierować wbudowany w telefon aparat na czyjąś twarz, resztą zajmie się Recognizr. Po udanym rozpoznaniu aplikacja wyświetla pochodzące z serwisów społecznościowych dane na temat osoby, której twarz została rozpoznana.

Warunkiem zaprezentowania informacji o kimś, jest posiadanie konta w serwisie Recognizr. Jego założenie jest proste - wystarczy zrobić zdjęcie aparatem umieszczonym w telefonie i skorzystać z Recognizra. Następnie przypisać do swojego profilu informacje dotyczące serwisów społecznościowych. To użytkownik decyduje o ilości i zakresie danych udostępnianych za pośrednictwem Recognizra. Aplikacja wyświetla jedynie informacje, które zostały umieszczone w jej bazie.

Recognizr korzysta z oprogramowania do rozpoznawania twarzy, które jest używane w serwisie Polar Rose, a jego działanie sprowadza się do tworzenia trójwymiarowych modeli kształtu twarzy oraz jej cech charakterystycznych.

Choć pierwotnie program opracowany przez firmę The Astonishing Tribe jest przeznaczony dla systemu Android, to z aplikacji mogą też skorzystać użytkownicy iPhone'a.

<€mbed>