Recykling u Della

Od minionego piątku firma Dell świadcz w Stanach Zjednoczonych nieodpłatne usługi recyklingu własnych produktów. Dotyczy to zarówno produktów zużytych, jak i tych, które klienci uznają za niepotrzebne.

W odróżnieniu od praktyk innych firm oferujących tego typu usługi, Dell nie będzie wymagał zakupu nowego produktu przy recyklingu starego. Ma to motywować klientów do większego dbania o środowisko naturalne.

Nie tak dawno pisaliśmy w artykule "Producenci notebooków po cichu podtruwają użytkowników", że producenci sprzętu komputerowego nadal używają niebezpiecznych dla środowiska naturalnego substancji. Według raportu Greenpeace, to właśnie Dell oraz producent telefonów komórkowych Nokia zajmują zaszczytne pierwsze miejsce wśród firm najbardziej dbających o środowisko.

Usługa będzie polegała na zgłaszaniu starych produktów poprzez specjalnie do tego celu przygotowaną witrynę - po czym będą one odbierane bezpośrednio z domu klienta. Firma będzie również świadczyć podobne usługi w Kanadzie i Europie.

Więcej informacji.