Red Dead Redemption może doczekać się remake'u

Możliwe, że studio Rockstar Games ma w planach sporą niespodziankę dla fanów serii Red Dead Redemption.

Red Dead Redemption ukazało się w maju 2010 roku na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przyszłym roku upłynie zatem równe dziesięć lat od premiery przebojowego westernu. Jak donoszą źródła rzekomo powiązane z deweloperem pracującym dla Rockstar Games, już w przyszłym roku możemy doczekać się remake'u przygód Johna Marstona.

Remake Red Dead Redemption jest już ponoć w przygotowaniu, gra miała początkowo ukazać się w dnu dziesiątej rocznicy (18 maja 2020 roku), ale podczas produkcji twórcy natrafili na nieoczekiwane bugi, co wydłużyło cały proces produkcji. Potrzebne było nawet wsparcie zespołu, który obecnie zajmuje się Red Dead Online, czyli trybem sieciowym do Red Dead Redemption 2. Obecnie Rockstar celuje z premierą remake'u Red Dead Redemption w grudzień 2020 bądź styczeń 2021 roku.

Zobacz również:

Odnowiony western ma się doczekać licznych zmian i nie chodzi tylko o znacznie lepszą oprawę audio-wizualną (ta miałaby być na poziomie Red Dead Redemption 2). Do gry mają również trafić nowości i systemy, które pojawiły się dopiero w drugiej części RDR. Dodatkowo możemy oczekiwać większego świata gry, jak również pewnych zmian w samej historii, tak aby lepiej zgrywała się z wydarzeniami przedstawionymi w Red Dead Redemption 2. Warto tutaj przypomnieć, że akcja gry RDR 2 dzieje się przed wydarzeniami z pierwszej odsłony serii.

To nie koniec wieści związanych z marką Red Dead Redemption. Ponoć Rockstar pracuje również nad fabularnym rozszerzeniem do Red Dead Redemption 2, które miałoby się ukazać w pierwszym kwartale 2020 roku.

Powyższe rewelacje, choć niezwykle ciekawe, trzeba brać z "przymrużeniem oka" do czasu aż nie pojawią się oficjalne informacje. Coś może być jednak na rzeczy bowiem decydenci studia Rockstar zdradzili ostatnio, że zmieniają swój system pracy i teraz zamierzają częściej i szybciej wydawać swoje produkcje. Czy wśród nich znajdzie się remake Red Dead Redemption? Miejmy nadzieję, że niedługo się o tym dowiemy.

źródło: wccftech.com