Red Faction: Armageddon opóźnione

Red Faction: Armageddon trafi na sklepowe półki tydzień później niż pierwotnie planowano. THQ nie podało jednak oficjalnej przyczyny takiego opóźnienia.

O przesunięciu premiery Red Faction: Armageddon poinformowali dziennikarze portalu Kotaku. Najnowsza produkcja studia Volition trafi na sklepowe półki 10 czerwca, czy tydzień później niż pierwotnie planowano. Zmianie nie uległa natomiast planowania data udostępnienia wersji demonstracyjnej. Posiadacze konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360 będą je mogli pobrać już 3 maja.

Fabuła gry stanowi kontynuację poprzedniej części i rozgrywa się 50 lat po tym jak ruch oporu Red Faction uwolniła planetę z pod tyranii Earth Defense Force. Na świecie wiele się zmieniło, planeta nie nadaje się do życia, a ludzie zeszli pod powierzchnię.

Zobacz również:

  • Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć [21.09.2021]

Z powrotem wychodzi jedynie Darius Mason, syn dwójki bohaterów poprzedniej części serii. Uwalnia on zło, które zagraża życiu na całej planecie i rozpętuje w ten sposób prawdziwy armagedon.

Pozostaje nam jedynie cieszyć się, że Red Faction: Armageddon zostało opóźnione tylko o tydzień - najprawdopodobniej jest to związane z trwającymi w tym czasie targami E3. Być może twórcy chcą zaczekać aż emocje opadną i dopiero wtedy wprowadzą nową produkcję na rynek?