Redefine odpala serwis o konsolach

Spółka Redefine uruchomiła serwis Gamerstation.pl poświęcony grom na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii. Jest to kolejny tego typu projekt na rynku kierowany do użytkowników konsol - w kwietniu br. podobny serwis uruchomiło o2.pl

- "Skompletowaliśmy ogromną bazę informacji o grach na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz Wii" - mówi Krzysztof Żołyński, red. naczelny Gamerstation oraz jeden z jego pomysłodawców i współtwórców - "Chcielibyśmy, aby każdy dobrze się u nas bawił i mógł uczestniczyć w kształtowaniu i rozwoju serwisu. Właśnie dlatego tak wielki nacisk położyliśmy na stronę społecznościową. "

Serwis Gamerstation.pl poza bazą informacji o grach zawiera szereg funkcjonalności typowych dla serwisów społecznościowych. Użytkownicy serwisu mogą na nim dzielić się danymi na temat poszczególnych gier i je oceniać, wrzucać zdjęcia i filmy rejestrujące ich rozgrywki. Internauci mogą też zlokalizować na mapie innych graczy i zaprosić ich do wspólnej rozgrywki.

Redefine odpala serwis o konsolach

GamerStation.pl - warto zwrócić uwagę na animowane menu wyboru platformy na stronie głównej

W kwietniu br. serwis dla użytkowników konsol do gier uruchomiło o2.pl. Osią serwisu Xboxer.pl jest mechanizm "pytanie - odpowiedź", który służyć ma w szybkim uzyskaniu informacji na tematy związane z grami, sprzętem oraz software'em produktów XBOX firmy Microsoft obu generacji. Użytkownicy serwisu zadawać mogą pytania, udzielać odpowiedzi, oceniać oraz komentować wpisy. Do ich dyspozycji jest także giełda.

"Serwis wchodzi w segment słabo zagospodarowany, wyczekujący kompetentnego serwisu społecznościowego" - mówił w kwietniu Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Redefine odpala serwis o konsolach

Xboxer.pl

Największym obecnie w polskiej sieci serwisem o grach (nie tylko na konsole) jest Gry-online.pl. W marcu serwis odwiedziło 1,4 mln użytkowników (wg Megapanel PBI/Gemius). Jest to wysoka poprzeczka do przeskoczenia dla nowych graczy na rynku, ale segment serwisów tylko o konsolach może być rzeczywiście niezagospodarowany, zważywszy, że zakres tematyczny Gry-online.pl to także gry na PC i na komórki. Co więcej drugi w rankingu serwis o grach (nie tylko na konsole) Miastogier.pl ma już "tylko" 364 tys. użytkowników (real users). Odnoszę wrażenie, że brakuję kogoś "pomiędzy".

Redefine odpala serwis o konsolach

TOP 5 w kategorii "gry komputerowe i inne" (na podstawie Megapanel PBI/Gemius)

Czy warto robić serwisy dla "kilku" zapaleńców? Wg Microsoftu na całym świecie sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy konsoli Xbox.

Aktualizacja: 01 czerwca 2009 19:16

Odpowiada Rafał Janik, pełnomocnik zarządu ds. serwisów stowarzyszonych, Redefine

Czemu Redefine wchodzi na rynek gier na konsolę? Jest to jakaś luka na rynku?

Rynek konsol jest najbardziej obiecującym segmentem rozrywki elektronicznej. Świadczą o tym niezaprzeczalnie wartość rynku reklamy w grach, liczba sprzedawanych tytułów oraz centralne miejsce konsoli w domu. Nisza konsolowa w internecie nie jest jeszcze w Polsce zagospodarowana. Pomiędzy serwisami poświęconymi ogólnej tematyce gier oraz tymi dotyczącymi poszczególnych konsol, Gamerstation.pl jest wyjątkowym produktem, który mamy nadzieję zostanie dobrze przyjęty przez środowisko graczy konsolowych.

Jakiej oglądalności się spodziewacie?

W chwili obecnej skupiamy się na zbudowaniu obszernej bazy tytułów oraz zaangażowanych graczy. Wierzymy, że oglądalność przyjdzie za dobrym produktem, jakim zapewne jest gamerstation.pl. Liczymy, że liczba odwiedzających powinna pokrywać się z liczbą sprzedawanych w Polsce konsol.

Na czym będzie zarabiał serwis?

Oczywistym jest, że jednym ze sposobów na przychody dla serwisu jest reklama. Szczególnie w tak dobrze stargetowanym serwisie jak gamerstation.pl nie powinno być problemu. O dodatkowych modelach monetyzacji serwisu na chwilę obecną wolałbym się nie wypowiadać. Mamy jednak pewne pomysły i plany.

Czy Redefine zamierza w najbliższym czasie uruchomić kolejne serwisy?

W ramach struktur Redefine wchodzi kilka spółek, które posiadają bardzo wysokie kompetencje na różnych polach, czy to usług, czy treści internetowych. W chwili obecnej wdrażamy naszą strategię rozwoju spółek zależnych. W ostatnim roku serwis poszkole.pl został zupełnie odświeżony. Powstają nowe projekty takie jak gamerstation.pl, a niektóre projekty są przebudowywane, gdzie dobrym przykładem jest startowy.com będący w tej wersji zupełnie nowym rozwiązaniem. Jest to początek zmian, które niebawem ujrzą światło dzienne. Wypuszczając nasze projekty, chcemy być pewni, że spełniają one nasze wysokie wymagania i są przydatne użytkownikom, gdyż ich potrzeby są naszym celem nadrzędnym.