Redfall – kiedy premiera? Czy wyjdzie na PS5? Sprawdź, co wiemy na temat gry twórców Dishonored

Redfall to kolejna gra utalentowanego studia Arkane (Dishonored, Prey) i tym samym jedna z największych tegorocznych premier. Co już wiemy na jej temat? Czy trafi na PS5? Sprawdź, co wiemy.


Redfall to najnowsza produkcja niezwykle utalentowanego studia Arkane, które na swoim koncie na serię Dishonored, ale także znakomite Prey i Deathloop. Tym razem deweloperzy postanowili zaprezentować nam historię z wampirami w tle i rozbudowaną kooperacją. Co już wiemy o Redfall? Czego możemy się jeszcze spodziewać? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje na temat gry i odpowiadamy na najczęstsze pytania graczy.

Redfall – podstawy. O co chodzi w grze?

Redfall to pierwszoosobowa strzelanka (FPS) z elementami RPG. Akcja gry przenosi nas do tytułowego, fikcyjnego miasteczka w stanie Massachusetts, które zostaje opanowane przez żądne krwi wampiry i ich popleczników. Do walki z najeźdźcą stanie czwórka bohaterów. Główna rozgrywka skupiać się będzie na eksploracji otwartego świata i eliminacji wampirów na najróżniejsze sposoby przy wykorzystaniu zarówno broni palnej, białej, jak i specjalnych zdolności.

Zobacz również:

 • Xbox Games Showcase trzymał poziom, ale nieco zabrakło - podsumowanie pokazu
 • Taniej się nie da! Najlepsze promocje na Xbox Series X/S - konsole, gry, akcesoria
 • Xbox Game Pass - marzec 2023. W co zagramy?
Redfall

Redfall to pierwszoosobowa strzelanka w stylu Arkane

Redfall, jak przystało na produkcje Arkane, zaoferuje nam przy tym rozbudowaną i zaskakującą historię. W grze oprócz rozwiązań znanych z poprzednich gier studia z pewnością dostrzeżemy również inspiracje Dead Island czy Borderlands. Gracze będą mogli wybrać jednego z czterech predefiniowanych bohaterów, a następnie rozwijać ich umiejętności i dostosowywać ekwipunek. Dostępnych broni i gadżetów ma być w Redfall całe mnóstwo, a do tego na różnym poziomie jakości i z losowymi statystykami oraz dodatkowym efektami.

Redfall – postacie

Jak już wspomniałem, Redfall pozwoli nam wcielić się w jednego z czterech bohaterów, z których każdy posiada unikalny zestaw umiejętności i zdolności bojowych, a są to:

 • Remi de la Rosa - inżynier bojowy marynarki wojennej, podróżuje w towarzystwie robota
 • Devinder Crousley – wynalazca i ekspert od gadżetów, które sam wytwarza
 • Layla Ellison – posiadająca moce telekinetyczne studentka
 • Jacob Boyer - były snajper wojskowy z nadprzyrodzonymi zdolnościami (może korzystać z niewidzialności) i zwierzęcym towarzyszem - krukiem
Redfall

Oto bohaterowie Redfall: Remi de la Rosa, Devinder Crousley, Layla Ellison i Jacob Boyer (od lewej)

Redfall – gameplay i trailer

Jeśli jesteście ciekawi jak Redfall wygląda w akcji, to warto zapoznać się z udostępnionymi przez twórców materiałami z rozgrywki.

Produkcja Arkane otrzymała również już kilka ciekawych trailerów.

Kiedy premiera Redfall?

Po długim oczekiwaniu Microsoft i studio Arkane wreszcie potwierdzili datę premiery Redfall, ta nastąpi już 2 maja 2023 roku na PC, Xbox Series X|S i Game Pass.

Redfall – multiplayer. Czy gra posiada tryb solo?

Choć Redfall promowana jest jako gra kooperacyjna, to należy pamiętać, że możemy ją bez przeszkód ukończyć, grając w pojedynkę. Po raz kolejny znakomitym porównaniem będą tu serie Dead Island czy Borderlands, które, choć również oferują rozbudowaną kooperacją, to są w pełni grywalnymi tytułami dla jednego gracza.

Redfall

Czy Redfall zadebiutuje na PlayStation 5?

Posiadacze PlayStation 5 z całą pewnością pamiętają, że ostatnia gra studia Arkane – Deathloop, w pierwszej kolejności zadebiutowała właśnie na PS5 i przez ponad rok nie była dostępna na żadnej innej konsoli (tylko PC). Było to związane z umowami, które Bethesda – wydawca tytułu podpisał z Sony. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniało i jak dobrze wiemy Bethesda, a wraz z nią także studio Arkane, wchodzą obecnie w skład marki Xbox. Oznacza to, że Redfall nie pojawi się na PS5 i będzie dostępny na wyłączność konsol Xbox Series X|S oraz PC-tów.

Redfall – cena i dostępność

Obecnie można już składać zamówienia przedpremierowe na Redfall, jednak dotyczy to tylko cyfrowych wydań gry. Warto przy tym dodać, że najnowsza produkcja Arkane będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej i "Bite Back".

Standardowe wydanie Redfall wyceniono na 350 złotych na konsolach Xbox Series X|S i 289 złotych na PC (Steam, Epic Games Store). Grę możecie już zamówić w przedsprzedaży w:

Redfall w edycji "Bite Back" oprócz samej gry zawiera również szereg cyfrowych dodatków, w tym:

 • Przepustkę bohatera Redfall z dwoma przyszłymi bohaterami
 • Skórkę wiązki laserowej
 • Dodatek do broni: taktyczny nóż
 • Strój Devindera z „Ekspedycji na północ”
 • Strój Jacoba z „Oczu w ciemności”
 • Strój wojenny Layli

Redfall Bite Back Edition to już jednak wydatek na poziomie 470 (konsole Xbox) bądź 409 złotych (PC). Zamówienie przedpremierowe możecie składać w:

Redfall

Redfall w Xbox Game Pass już w dniu premiery?

Tak, możemy już potwierdzić, iż abonenci usługi Xbox Game Pass będą mogli już w dniu premiery pobrać grę Redfall bez żadnych dodatkowych kosztów.

Redfall z kłopotami? Premiera nie zagrożona, ale gra ma problemy techniczne

Po miesiącach oczekiwania Microsoft i studio Arkane wreszcie ujawnili konkretną datę premiery Redfall. Tytuł na wyłączność konsol Xbox oraz PC wygląda coraz lepiej, jak się jednak okazuje, prace nad grą wcale nie przebiegają zbyt dobrze. Leakster o pseudonimie "Horns" donosi, że Redfall jest w fatalnym stanie technicznym i gra w dniu premiery może rozczarować. Ponoć Microsoft miał naciskać twórców, aby Ci jak najszybciej zakończyli prace nad grą. Choć data premiery Redfall nie jest zagrożona, to jej stan techniczny może nas rozczarować.

Redfall ukaże się pierwsze i choć nadal nie jest w najlepszym stanie i zyskałoby na dodatkowych testach, to nadal jest podobno w formie lepszej niż Starfield - "Horns"

Czy tak będzie w rzeczywistości i premiera najnowszej gry studia Arkane będzie rozczarowaniem? Cóż, odpowiedź na to pytaniem poznamy najwcześniej w okolicach premiery. Należy też pamiętać, aby nie traktować doniesień leaksterów i insiderów jako wyroczni.

Redfall będzie wymagać stałego podłączenia do internetu, nawet podczas gry solo

Na oficjalnej stronie gry Redfall pojawiło się najnowsze, zaktualizowane FAQ. Niestety, wynika z niego, że gra będzie wymagać stałego podłączenia do sieci. Oznacza to, że off-line sobie nie zagramy. W odpowiedzi na pytanie - "czy gra w Redfall będzie wymagała połączenia online zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla kooperacji?" Pada jednoznaczna odpowiedź - "do gry w trybie single player i co-op wymagane jest stałe połączenie online". Zatem, czy nam się to podoba, czy nie, w Redfall będziemy stale podłączeni do sieci. W razie problemów z połączeniem w najnowszą grę Arkane sobie nie zagramy. Jest to zaskakujące rozwiązanie szczególne, że twórcy wielokrotnie podkreślali, że chociaż jest to tytuł z możliwością kooperacji, to również samotni gracze będą mogli, w pełni się nim cieszy. Z najnowszego komunikatu wynika jednak jasno, że Redafall to przede wszystkim sieciowa gra kooperacyjna.

Nowy materiał z Redfall ujawnia ciekawe informacje na temat fabuły - jest ciekawiej niż się zapowiadało

Studio Arkane słynie z dobrych i zaskakujących historii. Do tej pory Redfall wydawał się jednak pod tym względem odstawać od poprzednich dzieł studia. Tak naprawdę o samej historii wiemy niewiele, bowiem twórcy skupiali się na prezentowaniu rozgrywki i świata. Do premiery gry pozostały już jednak niespełna dwa miesiące i deweloperzy zaczynają odkrywać przed nami kolejne tajemnice. Najnowszy materiał wideo przedstawia nam nieco więcej informacji na temat głównej fabuły. Trzeba przyznać, że ta zaczyna wyglądać ciekawiej, niż to nam się początkowo wydawało, zresztą najlepiej zobaczcie to sami.