Redmi 4A w Polsce. Smartfon za 599 zł podbije rynek?

ABC Data rozpycha się w naszym kraju z ofertą Xiaomi. Do sprzedaży trafił właśnie nowy smartfon. Jest tani, ale ma sensowną specyfikację techniczną.


Tanie smartfony

Podczas gdy entuzjaści nowych technologii dyskutują o funkcjach zapowiedzianych smartfonów za 3000 PLN (HTC U Ultra właśnie pojawił się w Polsce w cenie… 3499 zł), wysoką sprzedaż notują tańsze modele, tak zwane budżetowce.

Redmi 4A w Polsce. Smartfon za 599 zł podbije rynek?

Redmi 4A

Na PCWorld.pl przygotowaliśmy zresztą jakiś czas temu przewodnik "Jaki smartfon do 1000 zł wybrać".

Najlepiej zarabiający smartfon Xiaomi

Przy okazji pokazu Xiaomi, podczas którego ogłoszono plany na ekspansję marki na polskim rynku, zachwycałem się modelem Mi Mix. Ma świetny design, bardzo dobrą specyfikację i… no cóż, jest drogi.

Redmi 4A, który właśnie trafia do Polski, kosztuje około 600 PLN (aktualne ceny w Komputronik.pl, Morele.net). To właśnie ten model zarobił dla Xiaomi najwięcej pieniędzy. Nie Mi Mix, nie naprawdę fajny Mi Note 2. Najbardziej do gustu przypadł ludziom smartfon za 600 PLN.

Chińskie smartfony

Oczywiście musimy pamiętać, że ten sukces to w dużej części zasługa rynku chińskiego. Tam podczas ostatniego Singles’ Day, czyli takiego odpowiednika naszego Black Friday, sprzedano jednego dnia milion sztuk.

Redmi 4A w Polsce. Smartfon za 599 zł podbije rynek?

Redmi 4A

Takiej sprzedaży Redmi 4A w Polsce nie osiągnie, to pewne. Ale może się podobać: ekran ma 5 cali, waży około 130 gramów, w środku procesor Snapdragon 425, do tego przyzwoity aparat.

W podobnym czasie do sprzedaży w Polsce trafia choćby Asus ZenFone GO (ZB552KL) za 799 zł, moim zdaniem nieco gorszy.

Podsumowując: ostatnio pisałem, że Xiaomi to nie tylko smartfony. Teraz dodam, że smartfony Xiaomi to nie tylko drogie flagowce.