Redmi 7A - smartfon za mniej, niż 400 zł otrzymuje Androida 10!

Xiaomi postanowiło zaktualizować swojego najtańszego smartfona z 2019 roku do Androida 10. Całość działa pod kontrolą MIUI 11 z majowymi poprawkami.

Redmi 7A to budżetowy smartfon od Xiaomi, który na rynku pojawił się w maju 2019 roku. Smartfon zadebiutował z najnowszym wtedy Androidem 9.0 Pie i MIUI 10 na pokładzie. Raczej mało kto sądził, że producent postanowi zaktualizować kosztujące obecnie mniej, niż 400 zł urządzenie do Androida 10.

Redmi 7A w kolorze niebieskim

Redmi 7A w kolorze niebieskim

Xiaomi Redmi 7A otrzymał jedną, dużą aktualizację rozwojową, która wprowadziła nową nakładkę MIUI 11. Producent potwierdził również, że w trzeciej turze aktualizacyjne urządzenie dostanie nakładkę MIUI 12. Okazuje się, że w międzyczasie Xiaomi przygotowało dla użytkowników Redmi 7A jeszcze jedną niespodziankę. Smartfon otrzymał właśnie nowe oprogramowanie, które wprowadza na pokład najnowszego Androida 10.

Aktualizacja poza zmianą systemu operacyjnego na nowszy wprowadza również poprawki zabezpieczeń datowane na 1 maja 2020 roku.

W chwili obecnej aktualizacja została udostępniona na urządzenia z chińskiej dystrybucji. W przeciągu najbliższych dni lub tygodni stosowne oprogramowanie pojawi się także na polskich egzemplarzach.

Aktualizacja do Androida 10 dla Redmi 7A

Aktualizacja do Androida 10 dla Redmi 7A

Najnowszy system operacyjny posiada numer kompilacji 11.0.1.0.QCMINXM. Oprogramowanie waży aż 1,6 GB.

Sprawdź, ile kosztuje Redmi 7A