Redmi 9 zadebiutuje jako POCO - Xiaomi kompletnie zmienia strategię

POCO do tej pory słynęło z produkcji super wydajnych smartfonów w przystępnej cenie. Teraz w ofercie mogą pojawić się również klasyczne budżetowce.

POCO od początku tego roku jest submarką Xiaomi. Od ogłoszenia tej informacji wszyscy myśleliśmy, że na rynku pojawią się super wydajne, flagowe urządzenia w przystępnej cenie. Po kilku miesiącach oczekiwania pojawił się POCO F2 Pro (będący rebrandingiem Redmi K30 Pro 5G), który jest już dostępny w sprzedaży w naszym kraju.

Xiaomi Redmi 9/POCO M2

Xiaomi Redmi 9/POCO M2

Premiera F2 Pro potwierdziła nasze przypuszczenia, że podobnie, jak Redmi skupia się na produkcji tanich smartfonów, tak POCO wprowadzać będzie na rynek przystępne cenowo urządzenia z topowymi podzespołami.

Najnowsze plotki przeczą naszym domysłom. Najnowsze informacje podane przez portal XDA-Developers wskazują, że POCO szykuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego smartfona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tym razem mowa o wprowadzeniu do sprzedaży Redmi 9 jako POCO.

Nadchodzące urządzenie pojawiło się bazie certyfikacyjnej TUV Rheinland. Nowe urządzenie opisane zostało jako M2004J19PI.

Z poprzednich zgłoszeń certyfikacyjnych wiemy, że człon M2004J19 należy do rodziny Redmi 9. Oznacza to, że najnowsze urządzenie od POCO będzie lekko zmienionym Redmi 9. Smartfon ten pojawił się już w sprzedaży w Chinach i pierwszych krajach europejskich.

W chwili obecnej nie wiemy dlaczego POCO zamierza wprowadzić do sprzedaży swoją wersję Redmi 9. Być może chodzi o popularność marki POCO na rynku indyjskim. Smartfon zadebiutuje właśnie w Indiach w lipcu tego roku. Przypuszczamy, że nowy smartfon będący w rzeczywistości kopią Redmi 9 zadebiutuje jako POCO M2.

W sieci pojawiały się już informacje na temat POCO M2 Pro, który ma być niczym innym, jak Redmi Note 9 Pro sprzedawanym z inną nazwą.

W Polsce w sprzedaży dostępny jest już Redmi Note 9 Pro, a niedługo dołączy do niego Redmi 9. Mało prawdopodobne jest, aby POCO M2 i POCO M2 Pro pojawiły się w naszym kraju.

Sprawdź, ile kosztuje Redmi Note 9 Pro