Redmi Fitness Tracker - konkurent Mi Band'a otrzymuje certyfikat

Aplikacja Mi Fit zdradziła, jak wyglądać będzie nowa opaska fitness Redmi Fitness Tracker. Dodatkowo sprzęt uzyskał certyfikaty umożliwiające wprowadzenie do sprzedaży.

Redmi już niedługo zacznie produkować nie tylko tanie smartfony, ale także opaski fitness. W listopadzie ubiegłego roku Lu Weibing - dyrektor generalny niedawno utworzonej submarki Redmi poinformował dziennikarzy, że firma planuje wprowadzić do sprzedaży swoją opaskę fitness. Lu zapowiedział, że urządzenie zostanie zaprezentowane w najbliższym czasie.

Redmi Fitness Tracker - konkurent Mi Band'a otrzymuje certyfikat

Źródło: gizmochina.com

Popularny w Chinach użytkownik o nicku @Digital Chat Station przekazał kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej opaski fitness od Redmi. Redmi Fitness Tracker obecnie nie ma jeszcze nazwy handlowej. Pewnie jest, że opaska nie zadebiutuje jako Redmi Fitness Tracker. Poza informacjami przekazanymi za pomocą portalu Weibo kopalnią wiedzy o nadchodzącym akcesorium okazała się najnowsza wersja aplikacji Mi Fit, która służy do obsługi wszelkiego rodzaju urządzeń fitness produkowanych przez Xiaomi i swoje podmarki.

Piktogram pokazuje, że Redmi Fitness Tracker posiadać będzie czarną obudowę podobną do tej znanej z opasek Mi Band. Dodatkowo prostokątny wyświetlacz z lekko zaokrąglonymi rogami otoczony będzie bardzo grubymi ramkami. W niewielkiej odległości od ekranu umieszczono pojemnościowy przycisk Home oznaczony cienką, białą kreską.

Redmi Fitness Tracker - konkurent Mi Band'a otrzymuje certyfikat

Źródło: gizmochina.com

Informacje znalezione w aplikacji Mi Fit potwierdzają, że opaska fitness zaoferuje zmienne, aktywne tarcze, które mogą wyświetlać powiadomienia oraz między innymi pogodę. Urządzenie zostanie wyposażone w alarm, czujnik tętna oraz obsługę płatności przy wykorzystaniu wbudowanego modułu NFC. Nie zabraknie również opcji sterowania multimediów.

Ponieważ Redmi zajmuje się produkcją budżetowych urządzeń spokojnie możemy założyć, że Redmi Fitness Tracker nie będzie drogą opaską fitness. Bardzo prawdopodobne jest, że urządzenie kosztować będzie mniej, niż Mi Band kolejnej generacji.

Opaska otrzymała już certyfikat Bureau of Indian Standards dla modelu o numerze HMSH01GE. Stosowny dokument wydano w środę 22 stycznia 2020 roku. Redmi Fitness Tracker powinna zadebiutować w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Redmi Fitness Tracker - konkurent Mi Band'a otrzymuje certyfikat

Źródło: gizmochina.com

Źródło: gizmochina.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących