Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) ze sprzedażą globalną na poziomie 5 milionów egzemplarzy

Redmi K20 znane w Polsce jako Xiaomi Mi 9T sprzedało się w ilości 5 milionów egzemplarzy.

Redmi zaprezentowało oficjalnie swojego najnowszego flagowca K30 Pro wyposażonego w topowe podzespoły. Przy okazji wprowadzenia na rynek najtańszego smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 Chińczycy pochwalili się wynikami sprzedażowymi jego poprzednika - modelu Redmi K20, który na naszym lokalnym rynku znany jest jako Xiaomi Mi 9T Pro.

Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) ze sprzedażą globalną na poziomie 5 milionów egzemplarzy

Na konferencji prasowej Lu Weibing - wiceprezes Xiaomi Group, prezes Xiaomi China i jednocześnie dyrektor generalny submarki Redmi przekazał, że:

Od premiery serii Redmi K20 28 maja ubiegłego roku do 24 lutego tego roku, telefon jest na rynku od 9 miesięcy. I w tym okresie, udało się sprzedać ponad 5 milionów sztuk na całym świecie. Co więcej, 50% klientów to nowi użytkownicy, którzy nie kupili wcześniej urządzenia marki Redmi. Nawiasem mówiąc, telefon ten zdobył również Oscara "Akademii Wzornictwa" znanego jako iF Design Award.

Weibing przedstawił także wyniki sprzedażowe podstawowego wariantu Redmi K30 - następcy doskonale znanego nad Wisłą Xiaomi Mi 9T. Na samym rynku chińskim w ciągu 90 dni sprzedano ponad milion egzemplarzy Redmi K30 i to pomimo panującej pandemii koronawirusa.

W chwili obecnej rodzina Redmi K jest rozpoznawalna ra rynkach Azjatyckich. Z niewiadomych powodów w krajach europejskich modele Redmi K20 i K20 Pro sprzedawane były jako flagowe smartfony z rodziny Mi. W Polsce zamiast Redmi K20 kupimy Xiaomi Mi 9T, a zamiast Redmi K20 Pro Xiaomi Mi 9T Pro.

Xiaomi, ani Redmi nie przedstawili swoich planów dotyczących wprowadzenia nowych flagowców na rynku europejskim. Nie wiemy, czy Redmi K30 i K30 Pro zadebiutują w Europie oraz z jakimi nazwami handlowymi będą sprzedawane.

Przypominamy, że cechą charakterystyczną flagowych Redmi K jest wysoka jakość wykonania oraz wydajność oferowana w niskiej cenie. Dodatkowo urządzenia posiadają aparat do selfie umieszczony w wysuwanym modelu.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi 9T. Zapoznaj się także z naszą recenzją Mi 9T.

Źródło: gizchina.com