Redmi K30 Pro - kolejne przecieki na temat aparatu

Czy tanie Redmi zaoferuje lepszy aparat od wyżej pozycjonowanego Mi 10?

Dzisiejszy dzień w biurach Xiaomi z pewnością należy do POCO X2, które w rzeczywistości jest Redmi K30 ze zmienionym znaczkiem na obudowie, ale w międzyczasie w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Redmi K30 Pro.

Redmi K30 Pro - kolejne przecieki na temat aparatu

Źródło: gizchina.com

Na chińskim portalu społecznościowym użytkownik o nick'u DigitalChatStation, który bardzo często dostarcza nam informacje o nadchodzących smartfonach z Państwa Środka wrzucił do sieci nieco danych na temat aparatu w nadchodzącym Redmi K30 Pro.

Premiera wzmocnionego modelu Pro spodziewana jest na marzec. Urządzenie zadebiutuje dwa miesiące po klasycznym Redmi K30 oraz miesiąc po POCO X2.

Jakie ulepszenia względem klasycznego modelu przyniesie odmiana Pro? Z pewnością może to być wzmocniony aparat, ale czy warto na niego czekać dwa miesiące, a na dodatek wydawać większą ilość pieniędzy na smartfona skoro już Redmi K30/POCO F2 robią bardzo przyzwoite zdjęcia?

Najnowszy przeciek donosi, że główna matryca w Redmi K30 Pro będzie bardzo podobna do tej zastosowanej w podstawowym modelu. Mowa tu o matrycy Sony IMX 686 o rozdzielczości 64 MP. Rozwiazanie to ostatnimi czasy jest bardzo często stosowane w chińskich smartfonach z średniej półki cenowej.

DigitalChatStation nie informuje na temat konfiguracji aparatów dodatkowych. W chwili obecnej najdroższy Redmi K30 5G posiada cztery obiektywy. Matryca główna to IMX 686 mający do pomocy 2 MP, 5 MP oraz 8 MP matryce dodatkowe. Całość umieszczona została w prostokątnej obudowie otoczonej ciekawym, kulistym wzorem.

Skoro matryca główna to nadal Sony IMX 686 o rozdzielczości 64 MP to czy Xiaomi zdecyduje się na modyfikację matryc pomocniczych? Szczerze w tą wątpimy. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że Redmi K30 i K30 Pro posiadać będą identyczne aparaty, a model z Pro w nazwie zostanie wyposażony w wydajniejsze podzespoły.

Plotki głoszą, że Redmi K30 Pro zamiast procesora Qualcomm Snapdragon 730G z Redmi K30 wykorzysta wydajniejszy układ Qualcomm Snapdragon 765G, który wspierany będzie przez 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej. Pozostała specyfikacja pozostanie niezmieniona.

Źródło: gizchina.com