Redmi K30 Racing Edition debiutuje jako pierwszy smartfon z procesorem Snapdragon 768G

Nowa wersja Redmi K30 Racing Edition oferuje zaprezentowany dziś procesor Snapdragon 768G. Co zmieniło się względem podstawowej wersji?

Qualcomm dosłownie przed chwilą zaprezentował nowy procesor Snapdragon 768G, który jest bezpośrednim następcom doskonale znanego nam Snapdragona 765G, a Xiaomi wprowadziło już na rynek pierwszego smartfona z nowym procesorem.

Redmi K30 Racing Edition debiutuje jako pierwszy smartfon z procesorem Snapdragon 768G

Źródło: notebookcheck.net

Kilka dni temu pisaliśmy o tajemniczym wariancie popularnego Redmi K30. Okazuje się, że Redmi K30 Speed Edition zadebiutował oficjalnie jako Redmi K30 Racing Edition. Obie nazwy jasno wskazują, że względem podstawowego modelu możemy liczyć na zwiększoną wydajność.

Nowością w modelu K30 Racing Edition jest procesor Qualcomm Snapdragon 768G. To nowy układz obsługą sieci 5G, który zapewnia niewielki wzrost wydajności względem swoich bezpośrednich poprzedników - Snapdragona 765 oraz Snapdragona 765G. Producent zdecydował się zwiększyć częstotliwość taktowania rdzeni z 2,4 GHz do 2,8 GHz. O około 15 procent wzrosła wydajność układu graficznego Adreno 620.

Podobnie, jak poprzednie procesory również Snapdragon 768G posiada zintegrowany modem sieci 5G obsługujący tryby Standalone oraz Non-Standalone.

Bazowa konfiguracja Redmi K30 Racing Edition oferuje 6 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Poza zmienionym procesorem Redmi K30 Racing Edition posiada identyczną specyfikację techniczną, jak bazowy Redmi K30.

Smartfon oferuje spory ekran o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczość Full HD+. Redmi K30 Racing Edition posiada złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm oraz port USB Typu C. Nie zabrakło także NFC oraz co ciekawe portu podczerwieni.

Urządzenie w dalszym ciągu oferuje czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania. Rozwiązanie to znamy między innymi z Samsunga Galaxy S10e.

Na pokładzie Redmi K30 Racing Edition znalazło się miejsce dla sporej baterii o pojemności 4500 mAh, która ładowana jest za pośrednictwem 30 W ładowarki dołączonej do zestawu.

W chwili obecnej Redmi K30 Racing Edition zadebiutował jedynie w Chinach. Cena detaliczna wynosi 1999 chińskich juanów, co przekłada się na około 285 dolarów netto.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi 9T, które jest poprzednikiem Redmi K30.

Źródło: androidauthority.com