Redmi K30 otrzyma procesor MediaTek 5G

Według najnowszych doniesień, smartfon Redmi K30 - pierwszy model 5G producenta - będzie napędzać do działania procesor MediaTek.

Redmi K30 5G ma korzystać z trybu 5G dual-mode, co oznacza, że smartfon w razie potrzeby będzie mógł używać nie tylko 5G, ale i starszych generacji sieci komórkowej - czyli 4G i innych. Design telefonu to wyświetlacz z otworem na obiektyw aparatu przedniego, a z tyłu - moduł z dwoma obiektywami w lewym, górnym rogu. Kolejne informacje na ten temat wyjawia na chińskim portalu społecznościowym Weibo bloger o pseudonimie Digital Chat Station. Według niego jednostką centralną Redmi K30 ma być procesor 5G produkcji MediaTek. Który? Być może niedawno zaprezentowany model Helio M70 z modemem 5G - obsługuje częstotliwości do 6 GHz i potrafi w pełni w wykorzystać przepustowość 5G.

Lu Weibing - dyrektor generalny marki Redmi - ujawnił, że telefon nie będzie tani, ale nie podał żadnych szczegółów dotyczących jego kosztu. Co natomiast wiemy, to to, że poprzednicy - czyli smartfony Redmi K20 - mieli wyświetlacze AMOLED 6,39" chronione szkłem Gorilla Glass 6 oraz procesory Qualcomm Snapdragon 855. Główny obiektyw korzystał z matrycy 48 Mpix. W przypadku Redmi K30 5G możemy spodziewać się co najmniej tego samego, a powinno być oczywiście jeszcze lepiej.